Віншування пам'яті Тараса Шевченка та презентація книг у Львові

 20141227170031(2)27 грудня у Львові в Музею етнографії відбулося урочисте завершення ювілейного року Тараса Шевченка та презентація книги Лідії Купчик «ЖИТИ ЗА ШЕВЧЕНКОМ зможемо?»

Про Кобзаря, про презентовану книгу та про обов'язок повсякчас жити згідно з Шевченковими закликами говорили Ігор Калинець, Богдан Максимович, Андрій Могитич та Володимир Волошин.

Животворне слово Кобзаря звучало у виконанні Народного артиста України Святослава Максимчука. Пісні на слова Шевченка виконував соліст хору «Рута» Ярема Ванчицький. Зворушливими були музичні паузи у виконанні молодого скрипаля-віртуоза Ярослава Бронзея.

20141227170031(1)

Від видавництва «Місіонер» виступила Марія Городечна.

Також було представлено збірочку львівської поетеси Розалії Тарнавської «Вклоняюся тобі, великий наш Тарасе». Ведучою імпрези була членкиня Ліги Українських Жінок Любов Шумська.

Від імені Ліги виступала авторка презентованої книги, голова Львівської міської організації ВЛУЖ Лідія Купчик  та її заступниця Іванна Корнецька.

Що звучало в більшості виступів:

  • актуальність книжки, як і актуальність для сьогодення творів Шевченка
  • пророчість Шевченка, його відчуття Божого покликання, його звертання до Господа з проханням благословення й натхнення, його щирі подяки Всевишньому й молитви за Україну
  • Особливо – сприймати послання «І мертвим і живим» як особисте звертання Пророка до кожного з нас
  • Ювілейний рік завершуємо, але потреба жити згідно з Шевченковими закликами залишається на повсякчас
  • Більшість виступаючих підтримували обстоювання авторкою потреби встановлення державного Шевченкового свята. Мусимо всі добиватися цього, бо ніхто більше не зробив для розвитку української нації, для державної незалежності як наш Пророк і Геній Тарас Шевченко…

Із виступу Богдана Максимовича, головного інженера проекту Інституту «Львівдіпронафтохім», члена Президії Львівського Крайового Товариства «Рідна Школа»:

«Чи зможемо ми жити за Шевченком, запитує добродійка Лідія Купчик читачів своєю новою книжкою.  Запитує і мене.

Відповідаю - не тільки зможемо, а ЗОБОВ’ЯЗАНІ!

«Жити за Шевченком зможемо?» – ця остання книжка авторки – крик душі Громадянина України з великої букви. Дійсно, таку книжку ТАК написати може лише Громадянин – по духу і по чину.

Тому щиро дякую пані Лідії за цей громадянський подвиг – зуміти так мобілізувати свій дух, щоб усі болі України, зображені творчим генієм Шевченка, перепустити через своє серце для того, щоб таким же болем забриніли наші серця і запалали прагненням до великого чину на благо нашої країни». 

ДолученняРозмір
kupchyk_Chevchenko.indd_.pdf665.84 КБ