Відкриття арт-форуму «Пам’ятаю. Зима, що триває»

unnamedЗ 18 по 26 лютого в Домі культури та освіти «Майстер Клас» відбудеться арт-форум «Пам’ятаю. Зима, що триває», що присвячений революції Гідності й Героям Небесної сотні. Проект благодійний, має на меті зібрати гроші на евакуацію дітей та мирного населення із зони бойових дій.

З 18 лютого, у річницю одного із найтрагічніших днів в історії незалежності України, за ініціативи Дому освіти та культури «Майстер Клас» розпочнеться арт-форум «Пам’ятаю. Зима, що триває». Проект присвячений революції Гідності й Героям Небесної сотні, але не обмежується подіями минулої зими. На Майдані розпочалася наша боротьба за свободу визначати власне майбутнє, за оновлення України. І вона триває досі.

Арт-форум «Пам’ятаю…» продовжує ідею першого проекту «Форум Громади Києва». Це міждисциплінарна мистецько-дискусійна платформа, мета якої об’єднати небайдужих людей навколо спільної пам’ятті про Майдан і бачення майбутнього України.

Проект має благодійну ціль зібрати кошти на евакуацію мирного населення і дітей із зони бойових дій.

Захід складається із музичної, виставкової, лекційно-дискусійної, театральної, освітньої, дитячої програм і кінопоказів.

До музичної програми  входить знайомство із музикою видатних сучасних композиторів Валентина Сильвестрова і Вікторії Польової, концерти класичної музики у виконанні камерного хору «Київ» (диригент і керівник Микола Гобдич), камерного оркестру New Era Orchestra (диригент і художній керівник Тетяна Калініченко) і камерного ансамблю «Артехата» під керівництвом Мирослави Которович. Концертна програма класичної музики також включає в себе виступ талановитих дітей України.

У рамках джазової програми будуть представлені авторські концерти Валентина Корнієнка та Назгуль Шукаєвої.

Виставкова частина складається із живописних творів Бориса Єгіазаряна, Матвія Вайсберга, Олексія Белюсенка, відеоінсталяції творчого об’єднання Sampled Pictures.

Протягом лекційно-дискусійної програми від Відкритого університету Майдану (ВУМ) відбудеться ряд зустрічей із видатними українськими філософами, істориками, громадськими діячами, політиками, економістами. Тональність кожної лекції задаватиметься невеликим музичним твором у виконанні учасників міжнародного фестивалю фортепіанної музики «Каштановий рояль».

Театральна програма представлена виставою «Корабль не прийде» від «Нового драматичного театру на Печерську» (керівник Олександр Крижановський).

До кіноблоку входить прем’єра фільму «Український аргумент» Сергія Маслобойщикова та новий альманах короткометражок від «Вавилону-13».

Протягом дитячої програми діти матимуть можливість зробити авторську листівку із янголом-охоронцем для наших воїнів. У рамках арт-форуму за ініціативи Олени Чередниченко офіційно стартує новий благодійний проект «Ми –  діти України». Діти писатимуть листи своїм одноліткам із Донбасу, щоб перекинути місток дружби та підтримки між Сходом і Заходом України.

Вхід на всі події за благодійним внеском.

Партнери: Відкритий університет Майдану (ВУМ), Українське гуманітарне видавництво «Дух і літера», Центр культурних ініціатив «Responsible Future», Культурологічний проект «Мистецькі експедиції», Продюсерський центр «Jazz in Kiev», кінопроект «Вавилон 13», Новий драматичний театр на Печерську, Міжнародний фестиваль фортепіанної музики «Каштановий рояль», Волонтерська платформа «Мистецький тил», інформагенція «ПРО».

Календар подій

18.02 (Ср)

19.00 – 20.00  — Лекція від Відкритого університету Майдану 

19.02 (Чт)

19:00 – Відкриття художньої виставки Б. Єгіазаряна, М. Вайсберга, О. Белюсенка. Презентація відеоінсталяції творчого об’єднання Sampled Pictures

Виставка розділена на три частини. У першій частині представлені картини присвячені Майдану, в другій – відеоінсталяція  «Літо.2014» творчого об’єднання Sampled Pictures, що репрезентує війну, яка нині триває в Україні. Третя частина присвячена ідеї, що із вірою і надією в серці ми боремося, живемо і відбудовуємо Україну. 

20:00 – Према’єра фільму Сергія Маслобойщикова «Український аргумент»

Колективний портрет звичайних пересічних творців Революції Гідності 2013-2014 та їхніх окремих опонентів. Люди самі розповідають про себе, про свою долю, про свої наміри, сподівання та прагнення.

Трейлер фільму можна подивитися тут.

20.02 (Пт)

19:00 – 20:00 – лекція від Відкритого університету Майдану

20:00 – Концерт музики  Вікторії Польової «Світлі піснеспіви» у виконанні камерного хору «Київ», диригент Микола Гобдич

Презентація повного циклу духовної музики «Світлі піснеспіви», який створювався протягом більше ніж 20 років. Хоровий концерт «Світлі піснеспіви» при всьому особистому характері висловлювання має глибоке церковне та літургійне коріння. Як і Великодні церковні піснеспіви, музика В. Польової несе в собі світлу радість воскресіння, оновлення та очищення. Але шлях до очищення тернистий і важкий, оскільки він неминуче проходить через Голгофу. І вийти до світлої радості, до спокутування можливо тільки через покаяння та через добровільну жертву. Тому музика «Світлих співів» часом скорботна, часом трагічна але все ж вона сповнена надії.

21. 02 (Сб)

11:00 – 20:00 – лекція від Відкритого університету Майдану

12:00 – 17:00 – Дитяча програма, проект «Ми – діти України»

Протягом дитячої програми діти матимуть можливість зробити авторську листівку із янголом-охоронцем для наших воїнів. У рамках арт-форуму за ініціативи Олени Чередниченко офіційно стартує новий благодійний проект «Ми –  діти України». Діти писатимуть листи своїм одноліткам із Донбасу, щоб перекинути місток дружби та підтримки між Сходом і Заходом України. Ціль проекту – виховання нового покоління Донбасу, яке має усвідомити себе природною та органічною частиною України.

16:00 – Концерт класичної музики у виконанні талановитих дітей України

Євген Моторенко (фортепіано), Анна Кисляк (скрипка), Софія Кисляк (скрипка), Владислава Будківська (скрипка), Христина Михайличенко (фортепіано), Максим Шарпарь (фортепіано) виконають музику Ф. Шопена, А. Вівальді, В. Сильвестрова, Л. Шукайло, М. Равеля, Л. Беріо та ін. Кожен із учасників почав займатися музикою в ранньому віці, переміг в численних українських та міжнародних музичних конкурсах. Деякі із дітей стали вимушеними переселенцями із Донбасу.

19:00 – Концерт музики Валентина Сильвестрова «Музика поезії. Частина 3»

«Музика поезії» – це третій концерт в однойменному циклі вокальних творів Валентина Сильвестрова, що були написані на вірші українських та російських класиків (Тараса Шевченка, Лесі Українки, Павла Тичини, Івана Франка, Василя Стуса, Тамари Северняк, Олександра Пушкіна, Міхаіла Лермонтова, Пауля Целана в перекладі на українську мову Петра Рихла і на російську мову Марка Білорусця). Виконують Інна Галатенко (сопрано), Олег Безбородько (фортепіано).

22.02 (Нд)

11:00 – 20:00 – лекція від Відкритого університету Майдану

12:00 – 17:00 – Дитяча програма, проект «Ми – діти України»

Протягом дитячої програми діти матимуть можливість зробити авторську листівку із янголом-охоронцем для наших воїнів. А в рамках проекту «Ми – діти України» діти писатимуть листи своїм одноліткам із Донбасу, щоб перекинути місток дружби та підтримки між Сходом і Заходом України. Ціль проекту – виховання нового покоління Донбасу, яке має усвідомити себе природною та органічною частиною України.

17:30 – Концерт «Сінема» у виконанні камерного ансамблю «Артехата» під керівництвом Мирослави Которович

Звукові картини, що оживають у створеній музичній історії за мотивами музики кінофільмів про війну.

19:00 – Показ нового альманаху короткометражок від «Вавилону 13»

Нова збірка короткометражних документальних фільмів, які охоплюють період від Майдану до сьогодення.

23.02 (Пн)

19:00 – 20:00 – лекція від Відкритого університету Майдану

19:00 – Спектакль «Корабль не прийде» від Нового драматичного театру на Печерську, режисер Олександр Крижановський*

Психологічна драма Ніс-Момме Штокмана «Корабель не прийде» - це закручений в тугий сюжетний вузол, розповідь про спроби молодого успішного автора написати на замовлення п'єсу про падіння Берлінської стіни. Вистава перемогла у двох номінаціях премії Київська пектораль – 2013: «Краща камерна вистава року» і «За кращу сценографію».

*Спектакль відбудеться в Новому драматичному театрі на Печерську (вул. Немировича-Данченко, 5)

24.02 (Вт)

19:00 – 20:00 – лекція від Відкритого університету Майдану

20:30 – Авторський концерт етно-джазової музики Назгуль Шукаєвої «Lords Prayer»           

Концерт присвячений Небесній сотні та всім тим, хто загинув у бою на Донбасі. «Lord’s Prayer» це прославлення героїв і молитва за мир на

землі. Музику виконають: Назгуль Шукаєва (вокал), Олексій Боголюбов (фортепіано), Валентин Корнієнко (контрабас).

25.02 (Ср)

19:00 – 20:00 – лекція від Відкритого університету Майдану

20:00 – Авторський джазовий концерт Валентина Корнієнка

У рамках авторського проекту Олексія Когана «Тема з варіаціями. Live» відбудеться концерт Peaceful Music Group контрабасиста Валентина Корнієнко. Проект присвячений Чарлі Хейдену. У концерті візьмуть участь: Надія Ніколаєва (вокал), Денис Аду (труба), Дмитро Шлеляйн (аль-саксофон), Ілля Єресько (рояль), Сергій Овсянніков (гітара), Валентин Корнієнко (контрабас), Павло Галицький (барабани).

26.02 (Чт)

19:00 – 20:00 – лекція від Відкритого університету Майдану

20:00 – Концерт «Renovation» у виконанні камерного оркестру New Era Orchestra, диригент і художній керівник Тетяна Калініченко

У програмі будуть виконані твори Петеріса Васкса, Гії Канчелі, Роберто Молінеллі, Євгена Станковича. Одне з ключових творів концерту –  п'єса сучасного грузинського композитора Гії Канчелі «Тиха Молитва» для скрипки, віолончелі, вібрафона, магнітофонного запису і струнного оркестру. У «Тихій молитві» лунає дитячий голос, який вимовляє прості і добрі слова: «Людина народилася. Тишу заповнила», – а у фіналі: «Ангельський спів. Чисте небо. Господи, помилуй!»...

Молитва – це стан душі, її віра і надія. Але змінити ситуацію можна тільки діючи з молитвою в серці. І ми віримо в те, що музика проникає в саме серце і дає сили жити і перетворювати себе і світ навколо.

Вхід на всі події за благодійним внеском. Зібрані кошти підуть на евакуацію мирного населення і дітей із зони бойових дій.

Усі події, крім відзначених зірочкою, відбуватимуться у Домі культури та освіти «Майстер Клас» за адресою вул. Лаврська 16а.

Програма може змінюватися і доповнюватися. За змінами слідкуйте на сайті Дому культури та освіти «Майстер Клас».