«Злато Сонця, синь Води» у Дніпропетровську

У Дніпропетровській Центральній міській бібліотеці відбулася презентація нової книги молодої української письменниці Наталії Дев’ятко «Злато Сонця, синь Води».

Книга є всеукраїнським проектом. Твір виданий за сприяння Дніпропетровської міської ради у видавництві «Твердиня» (Луцьк). Зараз готується до публікації електронне видання у київському видавництві «Кассіопея».

Важливим доповненням до твору є графічні ілюстрації, створені відомою львівською художницею Аллою Марковською. Кожна ілюстрація, наче своєрідна гравюра, емоційно і стилістично налаштовує читача на ритмомелодику нового розділу.

Обкладинку до книги намалювала молода художниця, випускниця Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Наталія Мілюшко.

За жанром роман «Злато Сонця, синь Води» є фольк-реалізмом, він складається з дванадцяти історії, що базуються на національних кодах та архетипах українського народу. Починається твір у давнину, ще за часів князя Володимира, а далі читач має можливість зазирнути у козацькі часи, наче на власні очі побачити трагічні сторінки історії українського народу та по-іншому поглянути на сучасність.

Як зазначали під час обговорення, ця книга є своєрідним випробуванням і допомагає читачеві переконатися у власній національній ідентичності.

У творі багато метафор, архетипів, а деякі частини написані у стилі ритмізованої прози. Це особливо відчувалося, коли авторка зачитувала фрагменти.

Певно, ця властивість тексту і надихнула авторку на створення ще й аудіоверсії твору. Нині аудіозапис можна слухати у вільному доступі на українському порталі «Гуртом толока» -

Привітати письменницю прийшли друзі, знайомі, колеги по перу та просто шанувальники.

Більше фото: https://www.facebook.com

Ірина Маковецька