Марковська Алла

Як сама весна

Марина Павленко

Книжка Наталії Дев’ятко «Легенда про юну Весну» має всі необхідні риси для приваблення юного читача. Гарно зверстана Аллою Марковською, красиво проілюстрована Юлією Даніленко, ошатно видана й компактна.

Інтригує і жанр (судячи з усього, це повість-фентезі), і – сюжет: діти втекли з табору літнього відпочинку, щоб зустріти схід сонця на морі. Визначення віку дітей як такого, «коли вже закохуєшся, та ще не знаєш смаку підлості», – дає нам підстави гадати, що це, імовірно, клас четвертий-шостий. А також – настроює читача на «лав-сторі»: два хлопчики, дві дівчинки, які всі є давніми друзями, плюс новачок серед них, він же і – «чужак» – дорослий табірний вожатий Валентин. Оскільки очі у того Валентина то «блакитні, як вечорове море, такі ж глибокі й безжалісні», то – «сіро-блакитні і зовсім не бездонні», – читачеві обіцяють щонайменше те, що коли не обидві, то одна з дівчат неодмінно в нього закохається (масова закоханість школярок у молодого вчителя – явище традиційне). Дівчата й справді поводяться, як закохані: Христина – то ніяковіє, то підлещується, Анжела – бігає й вигукує, що вона птах тощо.

У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді імені Свєтлова яскраво відзначали День молоді

02Святкуванню Дня молоді не завадила навіть похмура погода. Біля Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. Свєтлова зібралися багато люду.

Гостями свята були члени Національної спілки письменників України Наталія Дев’ятко і Юлія Купіч, автор детективів про Дніпропетровськ Дмитро Бондаренко і дніпродзержинська новелістка Євгенія Яворська, молоді поетки Наталія Пірогова і Анастасія Сорокіна, казкарка Людмила Шамрай та багато інших.

«Злато Сонця, синь Води» у Дніпропетровську

У Дніпропетровській Центральній міській бібліотеці відбулася презентація нової книги молодої української письменниці Наталії Дев’ятко «Злато Сонця, синь Води».

Книга є всеукраїнським проектом. Твір виданий за сприяння Дніпропетровської міської ради у видавництві «Твердиня» (Луцьк). Зараз готується до публікації електронне видання у київському видавництві «Кассіопея».

Важливим доповненням до твору є графічні ілюстрації, створені відомою львівською художницею Аллою Марковською. Кожна ілюстрація, наче своєрідна гравюра, емоційно і стилістично налаштовує читача на ритмомелодику нового розділу.

Обкладинку до книги намалювала молода художниця, випускниця Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Наталія Мілюшко.

Аудіокнига від Наталії Дев’ятко «Скарби Примарних островів»

З аудіокнигою Наталії Дев’ятко (ілюстрації Алли Марковської) можна ознайомитися за посиланням: http://toloka.hurtom.com.

Коротко:

"Карта і Компас" - початок пригодницько-фентезійної трилогії "Скарби Примарних островів". 
В основу твору лягла історія протистояння між безіменною сірою Імперією, створеною Химерою, давньою, майже безсмертною істотою, яка нині обіймає посаду головного радника Імператора; й останніми з піратських капітанів, які хочуть повернути у світ чарівництво і свободу вибору, а також владу над морями, що раніше цілком і повністю належала їм. 

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов – неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези...

Ольга Кай. Звичка

Художниця - Алла Марковська
Художниця — Алла Марковська

Сидить і курить люльку.

Кожен день, на одному й тому ж місці.

Скільки пам’ятаю, проходжу повз під’їзд, а він сидить собі напочіпки під дашком та курить. І байдуже – чи дощ іде, чи сніг.

Люлька в нього стара, дерев’яна, під темним лаком, на ній білі риски сколів – падала, мабуть, нерідко. Вуса пишні, від паління – трохи жовтуваті. І волосся довге, нижче плечей. Каштанове, з рясною сивиною. Скільки літ йому – не скажеш. Рік по року проходить, а він сидить собі та й курить. І анітрохи не змінюється.

І вже настільки звикла я, що якогось дня не побачу його під під’їздом – одразу думки сумні просяться. І певно, потім дізнаюся – хворів. Важко хворів. Бо інакше все одно сидів би надворі, про щось думаючи, та димів би старою люлькою.

Об'єднати вміст