І пісня, і слово

Нині на радіо, по телебаченню не часто, на жаль, можна почути гарну українську сучасну пісню, романс. А вони ж є, вони звучать попри все, для тих, хто шанує рідне слово, рідну мову.

Прекрасний вечір поезії та романсу під назвою «У променях жіночої душі» відбувся 14 листопада у стінах церкви Благовіщення Богородиці, що знаходиться на території Києво-Могилянської академії. Підготувала його заслужена артистка України, володарка гран-прі міжнародного фестивалю в Італії, лауреат літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», численних фестивалів та конкурсів, артистка Національного радіо Світлана Мирвода з друзями.

До учасників і гостей свята звернувся отець Богдан, настоятель єдиного в Києві храму, де відбуваються подібні духовно-культурні свята.

А вже потім розпочалася й сама програма.

– Це щось незвичне, – відзначила на початку Світлана Мирвода, – співати у стінах, де колись звертався до Господа у щирих молитвах сам Сковорода.

Трепетно, ніжно, звучали поезії Олени Теліги та Валентини Кордун з вуст лауреатки Всеукраїнських конкурсів читців Ольга Банитюк.

Власні вірші зворушливо читали поетеси Галя Галичанка зі своїми вихованцями – ученицями Броварської школи № 1, Зоя Кучерява, Лариса Петрова. Романси на їх поетичні твори прозвучали у виконанні Світлани Мирводи в супроводі бандури та гітари.

Інструментальні твори майстерно виконували на бандурі – студент НМА імені П. Чайковського Максим Мельник, та на гітарі – лауреат всеукраїнських музичних конкурсів Руслан Іщенко.

У дуеті разом зі Світланою Мирводою пісню «Осінні дощі» проспівав заслужений артист естрадного мистецтва України, композитор Анатолій Лаврінчук.

На вечорі прозвучали романси на музику Віктора Ліфанчука, Василя Волощука, Оксани Марчун, Галини Ольховської, Світлани Мирводи, Леоніда Нечипорука, Лариси Петрової.

Осінній похмурий день для учасників та глядачів цього прекрасного дійства закінчився тепло, душевно-сонячно.