«Чернігівська Шевченкіана»

ft_18_06_15_shevchenko_01У прес-клубі «Ділове слово» департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації відбулася  прес-конференція з нагоди виходу довгоочікуваної книги «Чернігівська Шевченкіана».

Видання книжки «Чернігівська Шевченкіана» було ініційоване Чернігівською письменницькою Національної спілки письменників України на відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Проект здійснено спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В. Короленка в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012-2015 роки.

До складу редакційної колегії увійшли: лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Дмитро Іванов, голова обласної організації Національної спілки письменників Олена Конечна, поет, прозаїк, краєзнавець Володимир Сапон, бібліограф відділу краєзнавства обласної бібліотеки Вікторія Солонікова,  голова обласної літературної спілки «Чернігів» Михась Ткач.

64823-1434634325_1До цього ошатного видання увійшло 63 поезії, 18 оповідань та 42 публіцистичні твори ста двох письменників, чиє життя і діяльність або професійна діяльність були пов’язані з Чернігівщиною: від Пантелеймона Куліша, Віктора Забіли, Олександра Афананасьєва-Чужбинського, Михайла Максимовича — товаришів Тараса Шевченка, до Олександра Кониського — автора першої ґрунтовної біографії поета, що не втратила свого значення і до сьогодні, від наших класиків Леоніда Глібова, Степана Васильченка, Павла Тичини та Олександра Довженка до нинішніх письменників-краян — і найстаршого Миколи Адаменка, і наймолодших Олесі Білоцвіт та Олени Марченко.

Книга проілюстрована тематичними роботами більш як тридцяти художників і майстрів народної творчості Чернігівщини, малюнками самого Кобзаря, написаними у нашому краї, сучасними світлинами пам’ятників Тарасу Шевченку в нашій області.

Серед авторського колективу ціла плеяда лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка — найвищої в Україні нагороди: Павло Тичина, Юрій Збанацький, Леонід Большаков, Юрій Мушкетик, Ігор Качуровський, Євген Гуцало, Володимир Дрозд, Леонід Горлач, Костянтин Москалець, Сергій Шишко, Олександр Івахненко, Василь Лопата, Петро Печорний. 

Передмову до книги написав поет, лауреат Національної Шевченківської премії Дмитро Іванов.

Художні тексти доповнено довідковим матеріалом: короткими біографічними даними про письменників, публіцистів, художників, майстрів народної творчості та списком використаних джерел.

Обсяг книги складає 440 сторінок текстів та п’ять блоків кольорових ілюстрацій по шістнадцять сторінок кожний. Наклад — 600 примірників.

Презентація книги відбудеться в Національній спілці письменників у Києві та в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Короленка.

Володимир САПОН