Благодійний концерт гурту «Колодія»

11928741_10204671084163896_5020119084234910253_n31 серпня в арт-кафе «Рiano-cafe» відбувся благодійний концерт гурту «Колодія». Гурт створений у 2006 році студентами консерваторії й університету культури, які мали бажання співати українські народні пісні. З тих пір колектив виступав в музеї у Пирогові, у Будинку вчителя, Будинку вчених, у Хлібній палаті в Софії Київській, на різних художніх виставках, поетичних презентаціях, на ювілеї Кловського ліцею, а також брав участь у прем'єрній постановці балету Андрія Бондаренка «Ходить гарбуз по городу». 

У складі гурту 5 музикантів – Лідія Коваль, Олена Маруняк, Мар'яна Видрак, Тетяна Франченко і Олександр Магаліс. Більшість із них мають досвід роботи в професійних колективах, зокрема Мар'яна Видрак – директор студії народного хору ім. Верьовки, Олена Маруняк – муніципального хору «Хрещатик», Лідія Коваль - артистка хору "Калина", Олександр Магаліс - концертмейстер в Київському університеті культури, Тетяна Франченко – не тільки співачка, але й автор пісень. Її пісня «Гол» була написана для Чемпіонату світу з Футболу і мала стати неофіційним гімном футбольного свята, якби не світова кон'юктура… Наступна пісня Тетяни Франченко – «Україна-Серце», присвячена трагічним подіям україно-російського протистояння. Вперше ця пісня прозувучала на великій сцені Майдану ще 9 грудня 2014. Пізніше ця пісня звучала також у Варшаві та Мадриді, а ось у Рiano-cafe вона прозвучала вперше.  

Більшість пісень гурт виконує в автентичній манері, продовжуючи традицію, закладену колективом «Древо». Деякі пісні звучали в інструментальному супроводі баяна, але радше у манері «Дахи-Брахи», ніж традиційній сільклубівській. 

Гроші, зібрані на концерті, планується віддати для закупівлі амуніції в 93 бригаду с. Піски, с. Водяне, 17 танкову під Горлівкою, 54 бригаду, протитанковий відділ, під Дебальцевим через відомого музиканта і активіста Валерія Гладунця, який займається закупівлею потрібних речей для військових. 

Андрій Бондаренко