Ми знову переможемо!

28.10.15 Зв_льн.України в_д н_м.загарбн (40)26-го і 28-го жовтня 2015 р. – ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради відзначили День визволення від німецьких загарбників м. Дніпропетровська (25.10.1943) і України (28.10.1944).

Ветеранів щиросердно привітала заступник директора терцентру О.М. Дяченко:

Дорогі ветерани! Саме вам ми зобов’язані Перемогою Добра над Злом – визволенню і нашого рідного міста Дніпропетровська, і України від німецьких загарбників. Жахливо, що такі святкові події перемежаються з трагічними новинами теперішньої війни України з агресором… Господь все бачить, війна нарешті скінчиться і ми знову переможемо! Слава Україні і її Героям!»

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять воїнів-ветеранів терцентру, які вже пішли від нас.

Концертні програми обох заходів начебто перекликалися між собою і сьогоденням. Лунали вірші, пісні воєнних років Другої Світової війни і сучасної війни. Вразили вірші воїнів і волонтерів, які саме зараз перебувають в зоні АТО, особливо вірші у виконанні Ольги Бабич, матері воїна, який в цей час захищає Вкраїну від агресора.

Пролунали вірші: «Солдатські сни» Ф.Лаубе, «Просторінь душі» Олени Швець-Васіної, «Жовтнева ніч» Федора Ісаєва, «Дума про Батьківщину» і «Солдатська гордість» Олеся Гончара, «Наші позивні – ДВ» Лілії Каінової, «Україна моя, Україна» М.Ісаковського у виконанні Елеонора Штайнца, Ольги Денисенко, Антоніни Коваленко, Олександра Попова, Майї Рачкової (відповідно).

Уривок з поеми «Мій Катеринослав» Віктора Невського прочитав автор, власні вірші виконала Таїсія Калениченко. Вірш Семена Венцимерова «Песня мужества» (про пісню Марка Фрадкіна на сл. Євгена Долматовського «Ой, Дніпро, Дніпро») розповіла Наталія Деркач.

Пісні воєнних років ветерани залюбки співають в перекладі на українську мову або знаними поетами, або власноруч. Люблять співати і пісні-переробки на сучасний манер.

Про десантників, визволителів Дніпропетровська і нашого земляка, Героя Радянського Союзу Михайла Паникаху розповіла Ольга Денисенко і виконала пісню Зої Слободян на вірші Ліни Костенко «Місто, премісто…».

Пісні «Бери шинель, пішли додому» В.Левашова на вірші Б.Окуджави та «Махнемо, не дивлячись» В.Баснера на вірші. М.Матусовського надала на суд слухачів Віра Бондар. Відбулася прем’єра пісні «Де ти тепер» І.Шамо на вірші Б.Палійчука у виконанні Олени Швець-Васіної.

На двох заходах пісні проспівали: «Якщо б не було війни» (М.Мінков – І.Шаферан) – Валентина Челнакова, «Ось хтось з гіроньки спустився» (Б.Терентьєв) – тріо Катерина Мавдюк, Галина Новохатько, Алевтина Устінова, «На безіменній висоті» (В.Баснер – М.Матусовський) – тріо Дар’я Родіна, Єлізавета Колесник та Елеонор Штайнц, «Почуй мене, хороша» (В.Соловйов-Седой – М.Ісаковський) – Олександр Янковський, «Журавлі» (Я.Френкель – Р.Гамзатов)  – Катерина Мавдюк і Галина Новохатько, «На сонячній полянці» (В.Соловйов-Седой – А.Фатьянов) – Іван Твердохліб, «Сивина» – тріо Катерина Мавдюк, Олександр Попов та Галина Новохатько.

Воєнні бувальщини і анекдоти прочитали Елеонор Штайнц і Антоніна Коваленко.

Ансамбль «Рябинушка» з моложавою енергетикою заспівав відомі і нові пісні:

«Степом, степом» А.Пашкевича на вірші М.Негоди, «Гімн Придніпров’ю» Олени Швець-Васіної, «Пісня міжнародної єдності» (Обр. Б. Корреа, вірші А.Годова), «Товариш Пісня» І.Шамо на вірші Р.Рождественського, «Київський вальс» П.Майбороди на вірші А.Малишка.

Свято до Дня визволення України від німецьких загарбників закінчилося двома наймогутнішими піснями – воєнною «Ой, Дніпро, Дніпро» (муз. М. Фрадкіна, вірші Є. Долматовського, переклад незабутньої Ніни Погорєлової) і піснею «Клятва Україні» В.Мельникова. Ветерани в залі разом з ансамблем «Рябинушка» пошепки, як молитву, повторювали слова Володимира Мельникова із «Клятви Україні»:

Ми на варті державних кордонів,
А у небі – ми крила твої.
Ми солдати твої невідомі,
Що пройшли через пекло боїв.

Ми закохані в твої простори,
У Карпати і велич Дніпра.
У блакить твого Чорного моря,
Край співучих людей і добра.

Нам тебе захищати, країно!
Ми – солдати твої і сини.
Хай живе наша Русь - Україна,
А негоди – минуться, як сни.

Україно, Україно!
Ми готові віддати життя
За єдину і рідну країну,
За щасливе твоє майбуття.

Ми знову переможемо! Слава Україні і її Героям!

Любов Андріївна Фоменко,

зав. відділення соціально-побутової адаптації  (СПА) 
територіального центру соціального обслуговування 
(надання соціальних послуг) 
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради

21.10.15 Зв_льн. Дн-ська в_д н_мец.загарбн (5) 21.10.15 Зв_льн. Дн-ська в_д н_мец.загарбн (15) 21.10.15 Зв_льн. Дн-ська в_д н_мец.загарбн (22) 21.10.15 Зв_льн. Дн-ська в_д н_мец.загарбн (28) 28.10.15 Зв_льн.України в_д н_м.загарбн (10) 28.10.15 Зв_льн.України в_д н_м.загарбн (30) 28.10.15 Зв_льн.України в_д н_м.загарбн (35) 28.10.15 Зв_льн.України в_д н_м.загарбн (37)