Хай завжди будуть мир і процвітання в нашій державі!

24.02.16 Дн-ська обл (4)84-річчя Дніпропетровської області в територіальному центрі ветеранів м. Дніпропетровська

27 лютого 1932 р. – День створення – однієї з найосновніших областей України – Дніпропетровської області,  тому  24.02.16 р. ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради відзначили 84-річчя рідної області.

Присутніх привітала заст. директора терцентру О.М. Дяченко і розповіла: «Через 70 років опісля свого створення,19 березня 2002 року, область отримала особистий прапор і герб, на яких відображені витоки зародження Дніпропетровщини. Так, на гербі сяють дев'ять золотих восьмикінечних зірок,  що символізують  існування на нашій території паланок Січі – Томаківської, Базавлуцької, Никітінської, а також Старої і Нової Січей. Дніпропетровська область розташована в середній і нижній течії Дніпра. На півночі вона граничить з Полтавською і Харківською областями, на сході – з Донецькою областю, на півдні – з Херсонською і Запорізькою областями, а на заході – з Миколаївською і Кіровоградською областями.  По території області протікають ріки:  Дніпро, Самара, Вовча, Сура, Кільчень, Орель, Інгулець, Саксагань, Базавлук та інші. Першим історичним народом на території області були кіммерійці, що населяли Причорноморські степи в XIII–VIII ст. до н.е, після чого вони були вигнані до Малої Азії скіфами, які прийшли зі сходу і Кубані. Сармати, готи, гуни, авари, хазари, скандинавські воїни – вікінги, кочівники-печеніги, половці, ногайці, азіатські племена Золотої Орди, Велике Князівство Литовське, кримсько-татарські загони – ось народи, що населяли нашу землю. В області 22 райони, є міста обласного значення, а саме: Вольногорськ,  Дніпродзержинськ,   Жовті Води, Кривий Ріг, Марганець,  Никіполь, Новомосковськ,  Орджоникідзе, Павлоград,  Першотравенськ,  Синельніково, Терновка. Дніпропетровська область знана своїми вузами, заводами, металургією і космічними апаратами, Палацами культури та спорту, театрами та музеями, мостами через Дніпро, першим трамваєм в імперській Росії, пам’ятниками культури і історії тощо.  А найцінніше в нашій області – люди, в тому числі ви, дорогі ветерани, які присвятили свої життя нашій землі. Найкращу землю на Землі, де зараз живемо ми, оспівав у вірші «Чистилище зелене» знаний поет Придніпров’я Анатолій Шкляр:

***

Коли покличе степ, вогнем торкнеться скроні, -
У потаємний світ переступлю поріг.
Крізь мене вже летять його незримі коні,
Шепочуться чебрець, спориш, петрів батіг...

***

І світяться сади захмарної держави,
І зваблюють міста скарбами всіх віків,
Та горнуться до ніг духмяні рідні трави,
І чую з-під землі молитви козаків.

Не ув’язнила їх оця тісна  могила –
Знаходяться серця від подиху землі,
І збереглась в руках не переробна сила,
Джерелами  дзвенять під пагорбом шаблі.

Озвучені дощем, злітаються до мене
Нечувані слова, небачені світи...
І розкриває степ чистилище зелене,
Через яке мені належить ще пройти.

Ведуча святкової програми, культорганізатор терцентру Олена Швець-Васіна зачитала новітні перейменування районів і вулиць нашого міста (згідно розпорядження міського голови №71-р від 19.02.2016 р.):

«АНД, Самарський та Індустріальний райони залишились без перейменування, а Жовтневий район став Соборним, Кіровський – Центральним, Красногвардійський – Чечелівським, Ленінський – Новокадацьким, а наш, Бабушкінський район перейменовано на Шевченківський. Головний проспект міста ім. К.Маркса перейменовано на пр. Дмитра Яворницького, вул. Плеханова – вулиця Князя Володимира Великого, Наб. ім. В.І. Леніна – Січеславська набережна, вул. Московська – вулиця Володимира Мономаха, вул. Ілліча – проспект Пилипа Орлика і багато інших. Цікаво, що деякі вулиці отримали історичні назви, наприклад: площа і вулиця Червона – площа і вулиця Троїцька, вул. ХХІІ партз’їзду – вулиця Вознесенська, вул. Леніна – вулиця Воскресеньска. Перейменування назви рідного міста ще остаточно не вирішено».

В концертній програмі пролунали:

 вірші «Приїжджайте до нас в Дніпропетровськ» М.Мілаша,  «Дніпро» Д. Єгорової, «Вербні джерела» О.Швець-Васіної, «Моє місто» Л.Дімедецької, «Осіннє Придніпров’я» М.Ісаковського, «З днем народження, місто!» Г.Сідлецької, які прочитали (відповідно) Тамара Дорофеєва, Тамара Бобко, Антоніна Коваленко, Ольга Новікова, Зінаїда Грицюк, Валентина Челнакова;

прем’єра пісні «Україна» (заспівала Катерина Мавдюк);

розповідь про 5 надзвичайних вулиць Дніпропетровська (читав Елеонор  Штайнц);

анекдоти городян зачитали Олександр Янковський та Жанна Кулакова;

гумор з газети «Катеринослав» 1919 р. прочитала ведуча, а гумореску П.Глазового – Катерина Мавдюк;

пісню-переробку на музику О.Пахмутової «Дніпро – любов моя!», пісні «Дніпропетровщина рідна моя» В.Васильківського, «Над Дніпром-Славутичом» Н.Баскіної та «Гімн Придніпров’ю» О.Швець-Васіної виконав ансамбль ветеранів «Рябинушка».

Слава Україні! Слава Дніпропетровщині та її Героям, які зараз захищають нас від агресора на Донбасі! Хай завжди будуть Мир і процвітання в нашій державі!

24.02.16 Дн-ська обл (16) 24.02.16 Дн-ська обл (2)  24.02.16 Дн-ська обл (5) 24.02.16 Дн-ська обл (6) 24.02.16 Дн-ська обл (9) 24.02.16 Дн-ська обл (11) 24.02.16 Дн-ська обл (13)

 

Жанна Кулакова,

ветеран відділення СПА територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради