Сонячне слово Оксани Радушинської

Львів, Хмельницький, Київ... Нову книгу — роман-фентезі подолянки Оксани Радушинської "...Коли сонце було стозрячим. Амулет волхва", що вийшла у луцькому видавництві "Твердиня", презентовано для все ширшої когорти читачів.

Днями чергова презентація відбулася в столиці — у Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова в тамтешньому арт-просторі "SKLO". 

Втім не лише студенти й викладачі вишу завітали на свято слова, а й друзі, колеги та шанувальники творчості письменниці. Ініціаторка і модератор заходу Юлія Холодна напрочуд легко занурила присутніх в атмосферу Оксаниної творчості, розповівши про її літературні здобутки, конкурси та премії. А далі спільно з колегою з театру "Слово" Оксаною Чернухою озвучили письменницьке слово з презентованої книги, зачитавши два уривки. Своїми враженнями про книгу поділилася член журі конкурсу "Коронація слова" (у цьому конкурсі рукопис роману двічі отримував відзнаки), редактор щотижневої газети української діаспори в Чикаго "Час і події" Марина Олійник. "Цей роман — найкращий твір про кохання за останні п’ять років", — каже вона. Недарма уривок з нього було опубліковано в літературному додатку часопису. Відтак українська діаспора найпершою познайомилася з фентезійним слов’янським світом Оксани Радушинської. 

Акцентувала увагу саме на слов’янській, навіть українській складовій роману і керівник Оксаниної магістерської роботи, викладач університету "Україна" Ніна Головченко. Вона ж зазначила, що дотичність до близького нам ментально і територіально архетипу героїв є важливим моментом у процесі самоідентифікації українців. 

А близька подруга авторки, поетеса, співзасновниця порталу "Жінка-українка" Тетяна Череп-Пероганич щиро пораділа за колежанку і зізналася, що відверто захоплюється не лише її літературним поступом, а й громадянською позицією: "Поки я і багато інших літераторів їздимо на літературні фестивалі на захід країни, Оксана з волонтерською сотнею їде на Схід, в АТО. 

Завітали на презентацію і ті, хто неодноразово здійснював разом із головою творчої сотні "Рух до перемоги" Оксаною Радушинською небезпечні поїздки на Донбас. Автор та виконавець Юрій Старчевод подарував присутнім дві свої пісні, а співачка Ірина Блискун виконала композицію "Лелеченьки", написану у співавторстві з винуватицею заходу. Авжеж, звучала й Оксанина поезія — прозора, трохи журлива, втім сповнена дивовижного сонячного світла, життєдайна і попри все обнадійлива: "Заступи мене, світе! Я стала мала, наче зернятко. Пошматоване серце до сонця любов’ю обернуте. Щоб колись прорости!".

 

Ксенія Граднова
Фото Петра Радушинського