Оксана Дондик — біографія

Оксана Іванівна Дондик, народилася 4 грудня 1978 року в місті Іваново (Росія). У  1994 році  закінчила загальноосвітню школу № 32  (місто Черкаси),  а у 1998 році Черкаське державне музичне училище імені С. С. Гулака-Артемовського,  в якому отримала  диплом з відзнакою за спеціальністю хоровий  диригент. Продовженням освіти  став Київський національний університет культури і мистецтв, факультет Музичного мистецтва, кафедра Академічного хорового мистецтва. В 2003 році успішно закінчила університет і отримала дві творчі спеціальності (диригент хору (академічного) та артист-вокаліст (соліст). В цьому ж   році вступила до Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського в асистентуру-стажування на вокальний факультет до професора Сухорукової  Г. С., а у 2008 році блискуче її закінчила і отримала кваліфікацію «Концертний виконавець, викладач вищого навчального закладу мистецтв IV рівня акредитації».

Є лауреатом та дипломантом всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів, зокрема «IV Міжнародного конкурсу оперних співаків ім. Соломії Крушельницької» (2009 р.), Міжнародний конкурс «Мистецтво XXI-го сторіччя» (2009 р.).

З 2000 року працює в Академічному камерному хору «Хрещатик». За роки роботи пройшла довгий шлях становлення  - ­­від студентки до майстра і  професіонала (артистка вищої категорії (2000), провідний майстер сцени (2003), член художньої ради (2005), голова первинної профспілкової організації (2006 – 2014), хормейстер (2010), заслужена артистка України (2012). За час роботи в хорі мала величезну творчу практику як солістка, та диригент -хормейстер, виступала на різних найпрестижніших сценах столиці України та за кордоном (Польща, Чехія, Німеччина Франція, Іспанія).

Паралельно веде концертну діяльність як солістка. Брала участь у концертах та фестивалях таких як «Київ Музік Фест», «Прем'єри сезону», де виконала велику кількість творів сучасних українських композиторів. У практичній роботі запис компакт диску до якого увійшли арії з опер західно-європейських композиторів, тематичні сольні концерти:

  • Цикл «Ave Maria»;
  • Вечір романсів українських композиторів;
  • Вокальний цикл А.Дворжака «Циганські мелодії»;
  • Романси С. Рахманінова;
  • Концерт–вистава «Мелодія для жінки»;
  • Концерти з оркестром: А. Вівальді «Глорія», «Магніфікат», Ф. Шуберт «Месса G-dur», Дж. Россіні «Stabat Mater».

Також є постійною виконавицею проекту «Світова класика українською».

В 2012 році була запрошена  на посаду старшого викладача, а згодом доцента з/н до Київського національного університету культури і мистецтв на кафедру Академічного хорового мистецтва. В 2013-2014 навчальному році була хормейстером студентської Капели бандуристів. Викладацька робота є пріоритетною за покликанням. Це роки відданої праці, виховання та роботи зі студентами, котрі активно приймають участь у концертах, є переможцями вокально-хорових  конкурсів. Силами студентів  поставила оперу Г. Пьорсела «Дідона і Еней».

У січні 2014 на базі учнів молодших класів Української школи мистецтв (місто Українка) створила дитячий хор «Веселий акцент». Репертуар хору складається з творів різних напрямків та стилів, від класики до сучасності, виконання яких  поєднується з елементами театралізації.  Хор приймав участь у різних концертних заходах міста та столиці. У березні 2016 колектив став лауреатом 1-ї премії обласного конкурсу «Дебют», у травні 2016 здобув перемогу в Міжнародному вокально-хоровому конкурсі «Вікторія» (I місце). В січні 2017 року вперше виступив на сцені Національної філармонії України в рамках фестивалю «Різдвяні зустрічі».