«Літературний Чернігів», №2 (78), квітень-червень 2017

У журналі № 2 (78) 2017 представлено поетичні добірки Володимира Гільчука, Світлани Ілляшенко. Ірини Карпенко, Ігоря Фарини, Петра Остап’юка, Володимира Сенцовського, Любові Матузок та В’ячеслава Щербача.

Вікно у світ шанувальників прози відкривається циклом новел Володимира Сапона «Пшениця на Хрещатику», оповіданнями Тетяни Сидоренко «Про що мовчала стара світлина», Михася Ткача «Мандри Мишка» та «Переляк від рудого кота», Володимира Фриза «Галицька Каліфорнія», Віталія Леуса «Катамаран», Леоніда Луцюка «Танго галактик», Леоніда Кнорозка «Життя стариці Десни».

У розділі «Літературознавство» читачі дізнаються про есе Володимира Кузьменка «Українська русистика сьогодні: від реалій до ідеалу» і наукову статтю Тетяни Дзюби «Катастрофізм  художнього простору оповідання Роллана Сейсенбаєва «День, коли обвалився світ». 70-річчю професора Ніжинського університету Олександра Ковальчука присвячена стаття Оксани Капленко. Подається дослідження Зігріда Ріхтера «Гоголь і католицька церква» у перекладі з німецької Анатолія Роліка.

У нарисі «На крутозламі життя» Олександра Забарного йдеться про репресованого у 50-х роках викладача Ніжинського педінституту Андрія Косінова.

У сторінці для дітей Лариса Ткач друкує гумористичні вірші. У матеріалах Олега Гончаренка розповідається про нагородження відомих письменників із Чернігова Сергія і Тетяни Дзюби в Сербії («Книга року») та Бельгії.

На обкладинці часопису вміщена репродукція картини «Чернігівська старовина» Юрія Химича.

Володимир Миколаєнко

ДолученняРозмір
literaturnyi-chernihiv-2017-2.pdf3.56 MБ