Творча сотня Оксани Радушинської ‒ до Дня Гідності і Свободи

Ніна Головченко

Учасники громадської організації Творча сотня «Рух до перемоги», лідеркою якої є відома українська письменниця Оксана Радушинська, спільно з працівниками 42-го Гарнізонного будинку офіцерів міста Старокостянтинова Хмельницької обл (начальник майор Олександр Петрук) учергове завітали з концертом до Центрального будинку офіцерів ЗСУ в  місті Києві.

У межах мистецького туру, реалізованого спільно з Головним управлінням морально-психологічного забезпечення ЗСУ на виконання комунікаційної кампанії «Вірю в Збройні Сили України», мистецько-патріотичний захід було присвячено ушануванню 10-ї річниці Дня Гідності і Свободи в Україні.

Концертну програму було  вибудувано з українських народних пісень,  пісень, що стали класикою української естради («Я піду в далекі гори», «Біля млина калина»),  пісень, народжених російсько-українською війною 2014-2023 рр («Слава нашим ЗСУ», «Слава Україні») та пісень на вірші Оксани Радушинської («Ми переможемо!»). У виконанні артистів прозвучали традиційні  мелодії і рок-композиції, жартівливі пісні («москва згоріла і втонула, москва пішла на корм акулам»), стилізовані під шансон («Цвіте бавовна»). Пісню польською мовою «Гей соколи» виконав Олександр Петрук. А рок-н-рольною композицією на гітарі запалив зал старший сержант ЗСУ Павло Михальчишин. Оксана Радушинська читала свою лірику:

***

А мені від тебе небагато треба –
Просто лише знати, що ти в світі є.
Просто пити воду із одного неба
Як заграва рання на землі встає.

А мені від тебе треба зовсім мало:
Знати: не зламався у безодні днів.
І щоб твоє серце болю не зазнало.
От і все, що хочу. То й бажання всі.

Ну хіба ще трохи – голос в телефоні
Звідтіля, де чути грози чи війну.
Що мені пророки, старці на Афоні?
Що мені до інших? Я на тебе жду.              

Ти без слів розкажеш, що було з тобою.
На війні воюють. Хтось вже не вернувсь…    
Я словам не вірю. Я не йду з юрбою.
Ти словам не віриш. Віриш хоч комусь?

Що мені від тебе? Той окраєць світу,
Те зорі світіння, що тебе знайшло.
Перекотять зими, перескимлять літа...
Ти живим зостанься! Мусиш! Хай там що!!!

Хай там що чекає. Доля ж – не чужинець.
Знаємо майбутнє ми без ворожби.
Бо мені від тебе – отакий гостинець –
Лиш на хвильку очі стрілись... й назавжди!

У концерті брали участь: письменниця Оксана Радушинська, начальник 42-го Гарнізонного будинку офіцерів майор Олександр Петрук, старший сержант Павло Михальчишин, сержант Тетяна Повар, солдат Олександр Коропов, артистка ансамблю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії Алла Коропова, артистка оркестру прикордонної академії ім. Богдана Хмельницького Марічка Голюк, працівник 42 ГБО Сергій Скоп, волонтерка Наталія Фурман.

Вела концерт «сотник» Оксана Радушинська. Досвідчена сценаристка і ведуча багатьох творчих волонтерських заходів для військовослужбовців ЗСУ філігранно вибудувала емоційний алгоритм заходу. Учасники заходу ушанували пам’ять тих, хто віддав життя за Україну. Душі слухачів насичувалися енергією патріотичних пісень і щирими словами теплої жіночої поезії. Почуття схвильованості і піднесення урівноважували жартівливі пісні і танцювальні мелодії.  Глядачі і підспівували, і підтанцьовували, і щиро аплодували завзятим артистам.

На початку концерту усім глядачам, а на захід були запрошені курсанти одного з військових вишів столиці, родини військовослужбовців, творча інтелігенція Київщини, вручили подарунки. Символічні гостинці – сердечка в обіймах дитячих рученят ‒ виготовили вихованці Старокостянтинівського інклюзивно-ресурсного центру (директорка Олена Голюк) у межах акції «Добро починається з тебе».

Захід відбувся за підтримки начальника Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України підполковника Сергія Корня та полковника Євгена Блискуна.

ГО «Творча сотня “РУХ ДО ПЕРЕМОГИ“» зі Старокостянтинова вже майже десять років їздить із культурними програмами та гуманітарною допомогою на фронт, в навчальні центри, шпиталі, реабілітаційні заклади для воїнів ЗСУ. І нині волонтери висловлюють щиру вдячність приватній підприємиці Інні Степанишиній і особисто Олександру Степанишину за вчергове наданий на благодійних засадах транспорт для поїздки зі Старокостянтинова в Київ. А духівникові Творчої сотні, настоятелю Храму Святого Андрія Першозванного ПЦУ Архімандриту Єрмогену сердечно дякують за незмінну і всесильну молитовну опіку, за благословення в дорогу (у будь-який час доби, за всякої погоди), за постійну фінансову підтримку волонтерської діяльності.

Фото Олександра Смоліна і Петра Радушинського.