Канада

Канадська книжка Тетяни Дзюби

У Канаді, в Торонто , у серії лауреатів Міжнародної літературної премії імені Ернеста Хемінгуея, побачила світ чудова збірка віршів Тетяни Дзюби «Танок Саломеї». Видали книжку популярний канадський журнал «Новий Світ» і видавництво «Litsvet». Вірші пані Тетяни майстерно переклала знана поетеса та перекладачка, доктор культурології Євгенія Більченко.

Тетяна Дзюба – відома та шанована, причому вже не лише в Україні, а й за кордоном. Вона – поетеса, журналістка, літературознавець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор. Її твори перекладені понад 60-ма мовами світу й опубліковані у 40-ка державах. Книги пані Тетяни вийшли в Україні, США, Канаді, Швеції, Польщі, Сербії, Болгарії, Туркменістані, Казахстані… Нині вже готуються до друку її збірки чеською, румунською, в’єтнамською, іспанською, французькою, арабською, македонською, білоруською мовами. Значний резонанс викликали збірка поезій Тетяни Дзюби «Акомодація до часу», її літературознавча книга «Талант як міра ваги», монографія «Спрага народу і спрага Вітчизни. Публіцистика другої половини XIX – першої третини ХХ ст.: модель національної ідентичності». Також пані Тетяна ще й блискуче перекладає з німецької та слов’янських мов.

Пам'ять Авдієвського вшанували в Торонто (фото)

IMG_1297Дня 25. Місяця березня. Року Божого 2016 відійшов у вічність славний маестро, керівник хору імені Григорія Верьовки Анатолій Авдієвський

Тепер уже удвох Верьовкінці будуть керувати великим українським ангельським хором.

Прощались з Анатолієм Авдієвським 28 Березня. На сцені оперної зали Київської rНаціональної Музичної Академії П. Чайковського було встановлено домовину.

Сльози та  оберемки квітів несли люди до славного музики – хормейстера, академіка, професора, героя України, голови національноі музичної спілки України.

Лежав серед квітів як живий. Погода була мінливою і бурхливою.

Канадська провінція Саскачеван офіційно оголосила 2016-ий роком місцевих українців

Year-of-Saskatchewan-UkrainiansЯк передає Укрінформ, про це повідомили в провінційному уряді Саскачевану.

«Провінційний уряд визнає великий та різноманітний внесок громадян українського походження та визнає 2016-ий роком саскачеванських українців», - зазначили в уряді.

Своєю чергою прем’єр-міністр Саскачевану Бред Вол наголосив, що таким чином провінція відзначає 125-річчя першої хвилі української імміграції до Канади та запускає серію святкових заходів.
Об'єднати вміст