Маланка

«Маланка – 2018» зі Львівським товариством у Києві!

13 січня 2018 • Колонна зала Київської міської ради • вул.. Хрещатик, 36

Правління, Опікунська Рада та Виконавча дирекція Львівського Товариства у м. Києві нагадують, що мистецько-обрядове дійство «Маланка – 2018» відбудеться на Старий Новий рік у суботу, 13 січня 2018р. у Колонній залі Київської міської ради (вул.. Хрещатик, 36).

У мистецькій програмі «Маланка – 2018» братимуть участь:

Свято Маланки – Щедрий Вечір, і Василя – старий Новий рік

маланкаІсторично склалося так, що Новий рік у нас відзначається двічі: 1 січня за новим, григоріанським календарем, і через два тижні – за старим, юліанським стилем. 14 січня – день пам’яті св. Василія Великого, архієпископа Кессарії Каппадокійської, який народився близько 330 року у родині  багатих благочестивих батьків. Все свідоме життя він проповідував вчення Ісуса Христа і користувався великою повагою серед віруючих. Українці шанують чесноти святого і увічнили його ім’я в щедрівці  такими словами: «А що другий празник – святого Василія! Радуйся, ой радуйся, земле, син Божий народився!».

Маланка давня й вічно молода

макоша (за  О. - Ю. Федьковичем)

Скільки років новорічній Маланці, яку святкують 13 січня? Мабуть, стільки ж, як і Щедрому Вечору напередодні старого Нового року. Проте ця народна забава не завжди проходила так, як сьогодні. Оригінальний сюжет з давньоукраїнської міфології і генетичний зв’язок фоль­клорної Маланки з світогля­дом слов’ян - язичників буковинський класик Осип - Юрій Федькович розкриває у своїй розвідці «Ти, місяцю, ти, Королю, красна Маланка є з то­бою. Тридцять дві пісні Маланочні і Русальні руського народу. Во честь і славу Єму зібрав Ю. Федьковиич». І це – найповніший опис цього поетичного шедевру, на жаль, мало кому відомого.

Об'єднати вміст