Герц Михайло

У Мукачеві вшанували пам’ять талановитого композитора Михайла Герца

Минулої п’ятниці на сцені драматичного театру у місті Мукачеве відбулося свято Пам’яті, свято української сучасної пісні, створеної за життя для різновікової слухацької аудиторії  талановитим композитором Михайлом Герцом. Помер він минулого року.

Назвали організатори цей вечір «Спинилась мить… а пісня вічна».  І здавалося, що в цьому залі мить, дійсно, спинилася на минулому часі, коли композитор жив, творив, дарував друзям пісні і щирі миті сподівання.

– Ми всі тут, за кулісами, сьогодні дуже хвилюємося. Таке відчуття, що пан Михайло нині з нами, що він чує і бачить нас, – зазначила, відкриваючи захід натхненна ведуча актриса театру, член літоб`єднання «Рідне слово» Вероніка Тищук.

А потім лунали пісні. Чи співала їх весела дітвора, чи проживали на сцені неймовірно-чудові твори професійні виконавці, – кожен номер глядачі довго супроводжували гучними оплесками.

Творець мелодики до невгамовних віршів

Коли народжується поезія – відбувається потрясіння: емоцій, мислення та стереотипів. Бо поезія – то хаос, внутрішнє суперечливе прочитання світу.

Коли народжується музика – народжується нове життя. Бо музика – то голос любові, то життєдайне джерело води і вогню.

А потім народжується пісня…

Михайло Герц – творець мелодики до невгамовних віршів. Над берегами Латориці він черпав ноти з цілющих джерел і відпускав на волю пісні, благословенні любов’ю. Вроджене відчуття мелодики дозволяє композитору обирати серед пропонованих – найкращі поезії. Вміння відчувати людей дозволяє обирати для співпраці серед авторів – відкритих і талановитих, просто найкращих. Та, незважаючи на злагоджену співпрацю з піснярами та поетами, Михайло Герц завжди був відкритим для роботи з дітьми. Особливе вміння – писати для дітей, розуміти їхній світогляд і передавати музикою це дитяче світосприйняття. А він бо знається на таких речах, адже виріс у родині, де мистецтво було процесом виховання. 

Помер композитор Михайло Герц

Учора, 10 серпня,  перестало битися серце дуже хорошої і талановитої людини,  а ще люблячого чоловіка, батька, дідуся Михайла Герца (м.Мукачево).

Нам, українцям, він лишив про себе добрі спогади і багато-багато чудових пісень. 

У творчому доробку  композитора нараховується більше 200 пісенних композицій.

Михайло Герц — композитор

Михайло Михайлович Герц – композитор, член літературного об’єднання «Рідне слово» (м. Мукачеве). 

У творчому доробку — близько 400 пісенних композицій.

Неодноразово був лауреатом популярного мистецького фестивалю «Вечори над Латорицею», лауреатом конкурсу «Подаруйте дітям пісню!», який був організований київською редакцією журналу «Музичний керівник».

Об'єднати вміст