У Мукачеві вшанували пам’ять талановитого композитора Михайла Герца

Минулої п’ятниці на сцені драматичного театру у місті Мукачеве відбулося свято Пам’яті, свято української сучасної пісні, створеної за життя для різновікової слухацької аудиторії  талановитим композитором Михайлом Герцом. Помер він минулого року.

Назвали організатори цей вечір «Спинилась мить… а пісня вічна».  І здавалося, що в цьому залі мить, дійсно, спинилася на минулому часі, коли композитор жив, творив, дарував друзям пісні і щирі миті сподівання.

– Ми всі тут, за кулісами, сьогодні дуже хвилюємося. Таке відчуття, що пан Михайло нині з нами, що він чує і бачить нас, – зазначила, відкриваючи захід натхненна ведуча актриса театру, член літоб`єднання «Рідне слово» Вероніка Тищук.

А потім лунали пісні. Чи співала їх весела дітвора, чи проживали на сцені неймовірно-чудові твори професійні виконавці, – кожен номер глядачі довго супроводжували гучними оплесками.

Радість спілкування з музикою і словом дарували щедро того вечора виконавці пісень Діна та Марія Іваниці, Олександр Дулішкович, Наталя Чех, Ліліта Стегура, Вячеслав Журавльов, Мар'яна Лиховид, учні дитячої школи мистецтв №1 м. Мукачева, в якій багато років працював Михайло Герц, та багато інших.

Вшанувати пам’ять композитора приїхали поети з якими він співпрацював: Роман Бойчук з Івано-Франківська – молодий літератор, який завдяки співпраці з Михайлом Герцом подарував Україні 50 пісень, Тетяна Череп-Пероганич із Києва, Галина Рибачук-Прач із Вінниці.

Прозвучали також пісні на слова Наталії Хаммоуди, Валентини Попелюшки, Володимира Маслова, Оксани Максимишин-Корабель, яка надіслала рідним і землякам композитора відеозвернення, де зазначила, що вона щиро дякує долі за пісні написані на її слова таким чудовим професіоналом.

Саме пісні нестимуть пам’ять про Михайла Герца у майбутнє. А їх написав за життя митець близько 400. Про це згадували рідні, розповідали друзі зі сцени, і ще довго у фойє театру після концерту та на поминальній вечері, на яку всіх учасників концерту запросила опісля родина покійного.

Члени міського літоб'єднання «Рідне слово» вийшли на закінчення концерту із запаленими свічками. Ці свічі Пам’яті горітимуть завжди в серцях всіх, хто знав Михайла Герца близько чи через його творчість.

Більше фото:https://www.facebook.com

Власна інф.