Концерт для авіаторів від міліційного оркестру

У Старокостянтинівській бригаді тактичної авіації ім. Петра Франка знову звучала не лише музика авіаційних моторів, а пісні та інструментальні мелодії у виконанні естрадного оркестру УМВС України у Хмельницькій області під керівництвом заслуженого артиста України полковника Сергія Рабійчука. За ініціативи громадського активіста, соліста оркестру, лауреата міжнародного фестивалю «Слов’янський базар» Віктора Шайди, міліціонери приїхали до своїх колег-військових, аби підтримати їхній бойовий дух і дещо розрадити в умовах цілодобової муштри в умовах підвищеної бойової готовності.

Міліційний оркестр – яскрава творча одиниця Хмельниччини – активно гастролює не лише теренами України, а й за кордоном, щороку здійснює поїздки до Польщі, радо бере участь у різноманітних благодійних акціях, відвідуючи військовий шпиталь, опікуючись підшефними дітьми з Корчунецького інтернату. Проте виступ на летовищі набув особливого значення. «Ми щиро поділилися з військовими дещицею своєї творчості, своєї енергії. – говорить ініціатор концерту Віктор Шайда. – Без якогось особливого пафосу, без голосних слів – просто з музикою, просто з піснями, з побажаннями приїхали до частини, до вояків. Враховуючи ситуацію, котра натепер склалася в нашій державі, маємо розуміти, що наша підтримка на стільки ж потрібна військовим, як і їхня оборона – нам. І моральна підтримка – також!..»

Про те, що військові – найбільш вдячні глядачі, з власного досвіду знає художній керівник оркестру Сергій Рабійчук, оскільки служив військовим диригентом, то й довелося виступати не в одній військовій частині. Але саме з такою місією, як до старокостянтинівських авіаторів, колектив завітав уперше: «Завжди приємно виступати перед людьми, котрі несуть ратну службу. Хочеться подарувати їм щось високе, піднесене, мистецьке…»  Своєю чергою заступник командира бригади по роботі з особовим складом підполковник Микола Старушик зазначив, що саме цей захід має особливе значення, оскільки і глядачі, й артисти чудово розуміють один одного, адже всі – люди при погонах, отже до певної міри є колегами.

Різнопланова концертна програма охопила пісні про війну, зарубіжну музику, джаз, і українську естраду; інструментальні твори звучали упереміш з піснями у виконанні солістів оркестру Ольги Ковальчук і Віктора Шайди. Словом, льотно-підйомний склад бригади, хто на той час був вільний від несення безпосередньої служби і отримав нагоду відвідати концерт на території летовища, залишився задоволеним! Як і артисти!

Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського