Побували з концертом у госпіталі

DSC_0077Як ми й обіцяли після відвідин хмельницького госпіталю трохи більше місяця тому, знову навідалися з концертом до українських вояків, котрі одужують після поранень, отриманих на Сході країни. У день нашого візиту на лікуванні в військово-медичній установі перебувало понад шість десятків «атошників». Близько половини з них вийшли передобідньої пори до паркової зони на території госпіталю, аби послухати пісень і просто поспілкуватися з артистами. Хоча прибули ми не як артисти-поети-музиканти, а в якості волонтерів, котрі привезли і позитивні емоції, і гостинці.

До слова, прибули не з порожніми руками, а з вщерть наповненими пакунками від управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради. Працівники підрозділів та центрів, довідавшись про плановану поїздку, відгукнулися на ініціативу очільниці галузі соцзахисту Наталії Шабельник і випекли-накупляли немало гостинців для наших бійців. А дітки залюбки намалювали художні послання із власними побажаннями, котрі також передали воякам. Варто зазначити, що нехитрі, проте дуже щирі дитячі творіння викликали справжню хвилю позитиву у тих, кому були адресовані! Направду розчулили миті, коли дорослі чоловіки – половина з перев’язаними руками, ногами, на милицях… – сміючись роздивляються мальовані послання від малечі, на яких невмілими літерами-кривулями написані побажання перемоги, здоров’я, повернутися живими… А ще дітки намалювали самих себе, сонечка, прапори, квіти, долоньки. Дехто з юних художників «передав» воякам для борні танки, літаки, супер-потужні військові автомобілі. Відповідь наших мужніх  і благородних героїв не забарилася – хлопці, подякувавши за гостинці, одноголосно попросили передати усі смаколики вихованцям хмельницького інтернату № 2, що у мікрорайоні Ракове. Одразу по завершенню концерту, ми виконали прохання і, разом з кількома пацієнтами госпіталю, відвезли продукти для малечі.

Що ж до мистецької складової заходу, то для вояків співав, а ще дякував за їхній подвиг і бажав здоров’я, незмінний учасник усіх наших благодійних акцій лауреат «Слов’янського базару», громадський активіст Віктор Шайда. Вже вдруге поспіль приїздить до госпіталю юна дунаївчанка, стипендіатка ОДА Богдана Ясінська. Проникливі мелодії на саксофоні виконав Олег Мельник. Долучилися до заходу працівники 42 Гарнізонного Будинку офіцерів Катерина Аргунова та Юрій Вилавський. А директор цієї військово-культурної установи Сергій Чеплаков уже не вперше відгукується на пропозицію благодійної співпраці, надаючи для таких цілей звукопідсилюючу апаратуру і особисто сідаючи за пульт. Приємно, що бійці жваво реагували на виступи, підспівували, аплодували, відзнімали уривки концертної програми на мобілки і фотографувалися.  

Згодом сюрприз очікував і на артистів. Заступник начальника госпіталю з виховної роботи, майор Михайло Дячук вручив нам подяку, як «Подільській музичній сотні». Саме таким найменням нашу самоорганізовану команду «охрестили» хмельницькі колеги-журналісти. Зі всього видно, що назва прижилася! Отож, виконуючи обов’язки артистичної сотні, пообіцяли за першим викликом і при найпершій потребі знову прибути до госпіталю, аби збадьорити наших героїв. Щоправда, за словами майора Дячука, бійців не залишають сам-на-сам із гнітючими думками – до медустанови навідалися з концертами працівники 15 ГБО, колективи з Волочиська, учні місцевих сьомої і десятої шкіл, НВК №4. А ще з пораненими на волонтерських засадах працюють психологи, зокрема з Центру розвитку «Простір». Навідується до хлопців батюшка Леонід. Всі спільно – вони, ми, і медики – виконуємо одну місію, покликану щонайшвидше повернути до звичного життя героїв, обпалених війною. Загалом волонтерський рух надзвичайно потужно опікується проблемами поранених у Хмельницькому. Завдяки небайдужим городянам, міській і обласній владі вдається вирішувати усі проблемні питання.

Оксана Радушинська

Фото Петра Радушинського

DSC_9184 DSC_0003 DSC_0014 DSC_0102 DSC_9075 DSC_9125 DSC_9160 DSC_9178