Тетяна Белімова – письменниця і викладач Університету «Україна» – в гостях у студійців «Горлиці»

29 жовтня 2014 року на зібранні літературної студії «Горлиця» про свій письменницький шлях розповідала Тетяна БЕЛІМОВА, лауреат Першої премії в номінації «Романи» (твір «Вільний світ») літературного конкурсу «Коронація слова»

Розпочинала пані Тетяна із новелістики (має дві збірки таких оповідань: «Тінь» і «Мертві квіти»). І у перших творах інтерпретувала, наприклад, давньогрецькі міфи, не погоджуючись із долею Ікара, Пенелопи чи Одісея. Про видання не думала, розмістила це на своїй сторінці в інтернет як електронні книги:  http://probapera.org/avtor/6/1390/tetyana-belimova.html

Проте одна із історій – «Київ.ua» – не «влізла» в жанр новели. Тут письменниця хотіла розповісти про стосунки у родині, що не склалися. І коли цей текст був майже завершений, його прочитала подруга Тетяни Валеріївни, науковець, літературознавець, і позитивно поцінувала роботу письменниці-початківця. Порадила подати рукопис на конкурс.

«Коронація слова», що вже чотирнадцять років діє в Україні, якраз і є конкурсом рукописів http://koronatsiya.com/. Вивчивши умови конкурсу, пані Тетяна подала рукопис роману «Київ.ua». Цілковитою і приємною несподіванкою була третя премія в номінації «Романи» 2013 року.

Роман «Вільний світ» писала вже свідомо саме для участі в цьому конкурсі, бо пересвідчилася, що тут об’єктивно підходять до конкурсних творів. Спершу триває поетапне анонімне оцінювання експертами всіх рукописів учасників. Потім журі із 25-40 «фінальних» творів шляхом голосування визначає переможців. До складу журі входять науковці-літературознавці, видавці та представники мас-медіа. І аж напередодні церемонії нагородження стають відомими імена «коронованих» авторів, коли юристи розшифровують псевдоніми конкурсантів згідно з їх авторськими конвертами.

Критеріїв декілька, а найголовніший – читабельність. Цей конкурс називають конкурсом масової літератури. Він відкрив імена багатьох популярних українських письменників: Люко Дашвар, Ірен Роздобудько, Андрій Кокотюха та ін. Серед його учасників, окрім Тетяни Белімової, – ще декілька викладачів, випускників і працівників Університету «Україна»: Надійка Гербіш, Богдан Мельничук, Оксана Радушинська, Тала Пруткова.

Цей конкурс популяризує українське слово, творчість як стиль життя, тому набуває популярності. Так, 2015, ювілейного року, зокрема, уведено спеціальну тему: спецвідзнака «Розстріляне Відродження: перерваний текст» http://koronatsiya.com/specvidznaka-rozstrilyane-vidrodzhennya-perervanij-tekst/

Роман Тетяни Белімової «Вільний світ» бере участь ще в одному конкурсі – у конкурсі на літературну премію Книги року ВВС-2014. До довгого списку премії увійшли 22 видання, у тому числі твір Тетяни Белімової. Але це конкурс уже виданих книг, на який подає не автор, а видавництво, у даному разі книгу пані Тетяни представляє Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» (Харків). І журі визначає переможця за читацькими рецензіями.

Геннадій Горовий, керівник літературної студії, додав до розмови свої враження-поради про участь літературних конкурсах. Таким чином, учасники літературної студії мали змогу почути про умови, переваги та можливості участі в літературних конкурсах із перших уст.

Тетяна Белімова із задоволенням зголосилася послухати твори студійців. Прозові тексти читали Юрій Міхєєв, Лєра Черняєва. Поетичні твори представили Ольга Приндюк, Саша Фролова і Світлана Патра. До їх обговорення долучилися також Костя Зозуля, Вікторія Клюшина (по скайпу).

Учасники зібрання рекомендували до друку друге щорічне видання творів учасників літстудії «Горлиця» Університету «Україна» – альманах «Горлиця».

Дивіться також: https://www.facebook.com

Ніна Головченко