«Мистецька подільська сотня» побувала з благодійним концертом у Старій Синяві

Творче волонтерське об’єднання «Мистецька подільська сотня» продовжує здійснювати концертно-благодійну діяльність, спрямовану на підтримку українських вояків. Черговим місцем об’єднання творчості, думок, незламної віри в нашу перемогу і консолідації громади стала Стара Синява. Саме там днями відбувся благодійний концерт, під час якого артисти вимінювали свої таланти на гроші містян, аби спрямувати усю зібрану суму на підтримку старосинявських атошників.  

Відрадно, що залу районного будинку культури майже вщерть заповнили люди різного віку. Також різні за номіналом купюри опинялися в скриньці з написом «Допомога військовим старосинявщини в зоні АТО» – від гривневих купюр, до «соток». Як усі міста і села України, Стара Синява відрядила на війну з ворогами своїх героїв, а громада взялася активно долучатися до волонтерського руху, підтримуючи оборонців: грішми, продуктами, засобами захисту, молитвами. За ініціативи «Мистецької подільської сотні» доєдналися до цієї справи й пісні. Упродовж майже двох годин тривав концерт, під час якого артисти разом із глядачами сумували і раділи, вшанували полеглих героїв і сповнилися незламною вірою в перемогу нашого народу, пересвідчилися у красі української пісні. Концертна програма самоорганізованого волонтерського колективу включає кращі зразки української естради, повстанські пісні, інструментальну музику, гумор, авторську поезію і беззаперечно сприяє патріотичному та емоційному піднесенню, психологічному розвантаженню слухачів. Для старосинявців співали постійні учасники «сотні» хмельничани: викладач музичного училища ім. В. Заремби Артем Ромасюков, солістка муніципального естрадно-духового оркестру Марина Українець, співак Назарій Поляков. Зі Старокостянтинова долучилися працівники 42 Гарнізонного будинку офіцерів Катерина Аргунова і Юрій Вилавський, працівник старокостянтинівського радіомовлення Сергій Грищук та авторка цього матеріалу. Інструментальну композицію на баяні подарував очільник старосинявської галузі культури Богдан Німець. А уродженець Старої Синяви, відомий співак і громадський діяч Віктор Шайда, виходячи на сцену, подарував пісні не лише в ім’я наближення перемоги, а ще й для своїх безпосередніх земляків. «Мені по-особливому приємно виступати сьогодні перед вами, – зазначив артист, – лише прикро, що нагода для цього зовсім не радісна. Ми вкотре маємо об’єднатися і піднятися на повний зріст, аби не дати ворогу відхопити шматок нашої землі. Та перемога обов’язково буде за нами, бо ми усвідомили, що є нацією, народом! І такий народ, як ми, нікому не скорити!»

Загалом цим концертом усі учасники «сотні» щедро дарували не лише пісні, вірші, емоції, а й найголовніше – незламну віру в перемогу нашої країни, віру в те, що усіх наших героїв дочекаються живими-здоровими додому, віру в те, що ми вже ніколи не повернемося до колишнього життя! А пісня, як завжди, єднала: журлива, весела, лірична, партіотична – жива!

Результат благодійного заходу – згуртована, емоційно наснажена громада і понад три тисячі гривень у скринці для пожертв. Гроші конвертують у необхідні речі і разом з понад трьома тоннами продуктів, що їх зібрали у селах району, спрямують нашим героям на Схід України. Зокрема про це проінформував заступник селищного голови Юрій Кравчук, зі сцени уклонившись громаді за небайдужість і подякувавши артистам за ініціативу та професійний концерт.

Принагідно й наш колектив висловлює вдячність за співпрацю Старосинявській РДА, районній та селищній раді, а за допомогу у вирішенні питання з транспортом – обласному управлінню культури, національностей та релігій і обласній філармонії.

А у волонтерському графіку «Мистецької подільської сотні» вже заплановані подальші благодійні акції заради підтримки українських вояків.

Більше фото: https://www.facebook.com

 

Оксана Радушинська,
учасниця благодійного концерту
Фото Петра Радушинського