Оприлюднено імена переможців «Корнійчуковської премії-2015»

kor

В Одесі під час Міжнародної книжкової виставки «Зелена хвиля» оприлюднили імена переможців ІІІ Міжнародного конкурсу на найкращий твір для дітей «Корнійчуковська премія». Цього року організатори одержали 926 заявок із 15 країн, у тому числі Австралії, Бельгії, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю, Казахстану, Кіпру, Киргизії, Киргизстану, Латвії, Молдови, Норвегії, Росії, США, Татарстану.

Наймолодшому переможцю конкурсу – авторці найкращої прози для дітей старшого віку Катерині Арнаут (м. Одеса) – 18 років, найстаршому – автору найкращої поезії для дітей Анатолію Качану (м. Київ) – 73.

У номінації «Проза для дітей молодшого віку» першу премію отримав Дмитро Кузьменко, він же Кузько Кузякін (м. Житомир), за казкову повість «Сказки о девчонке из дворца».

Другу премію присуджено Кирилу Поліщуку (м. Кіровоград) за оповідання «Дівчинка яка на місяць літала на місяць», третю – Олені Комовій (м. Київ) за «Сказки из-под подушки».

Серед зарубіжних авторів відзнаку здобула Алєксандра Зайцева з Росії за твір «Маленькие сказки про белую ворону по имени Клава».

У номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва» першу премію присудили Володимиру Кобзарю (м.Києв) за повість «Запах фіалки», другу – Еліні Заржицькій (м. Дніпропетровськ) за повість «Это – любовь… (или двадцать дней из жизни семьи Гаврюшиных)», третю – Катерині Арнаут за твір «Дочки-матери».

Серед зарубіжних авторів найкращим було визнано твір «АнтиБарбин антиБлог» Елли Путінцевої з Росії.

У номінації «Поезія для дітей» першу премію здобув Анатолій Качан (м. Київ), другу – Анатолій Марущак (м. Херсон) за вірші «Летіло літо в літаку», третю – Наталя Куконіна (м. Чернівців) за цикл віршів «Вагон времени».

Серед зарубіжних авторів найкращим було визнано «Веселі вірші» Віктора Колесникова з Німеччини.

У номінації «Сценарій дитячого фільму і драматургія для дітей та юнацтва» першу премію не присудили, другу віддали Олені Зінченко (м. Киів) за п’єсу «Гордость Саванны», третю – Віктору Васильчуку (м. Коростень) за п’єсу «Дивовижні пригоди самописки».

Серед зарубіжних авторів відзнаку отримав представник Росії – Алєксандр Фєлічкін за сценарій до фільму «Шукачі скарбу з Дерибасівської».

Також журі нагородило спеціальними дипломами наступних авторів номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва»:

Олену Колінько (м. Полтава) – «За сучасність і вчасність казкового сюжету» в казці «Піксель Петрович»;

Ніну Королюк (Ніку Андрос, м Київ) – «За інакомовлення, які завжди прикрашають казку» в казці «Король и шут»;

Оксану Лущевську (м. Тальне) – «За тонкий психологічний малюнок підліткового характеру» за повість «Вітер з-під сонця».

У подарунок, окрім спеціальних дипломів, автори отримали збірники творів переможців «Корнейчуковська премія 2015». Організатори повідомили, що книги буде передано до бібліотек Одеси та Одеської області.

11884057_673395839429067_5652569135198920899_o

DSCF2126 DSCF2118

DSCF2106

DSCF2100