«На сторожі білого птаха»

Ткач нагороджує МаксимцяТак красиво називається нова книжка нашого земляка – письменника, журналіста, головного редактора відомого чернівецького видавництва «Букрек» Миколи Максимця. Микола Миколайович уже тривалий час мешкає на Буковині, однак щороку приїздить на рідну Чернігівщину, де живуть його близькі. І завжди він – бажаний гість у школах, бібліотеках, музеях Придесення, бо з розумною та шляхетною людиною і поспілкуватися приємно. До того ж, Микола Максимець щедро дарує землякам дуже ошатні книжки, видані «Букреком».

Презентація (Ткач, Дзюба, Максимець)Нині презентація відбулася в чернігівській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського. Вів імпрезу президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, письменник і журналіст Сергій Дзюба.

На початку цього прекрасного книжкового свята знаний український письменник, голова Літературної спілки «Чернігів», головний редактор журналу «Літературний Чернігів» Михась Ткач вручив Миколі Максимцю престижну Літературну премію імені Леоніда Глібова.

Микола Миколайович подякував фундаторам почесної нагороди та від душі привітав із професійним святом бібліотекарів. А потім розповів про свою нову книжку. Це – художня журналістика, до речі, немало талановитих матеріалів написано та опубліковано на Чернігівщині – в газеті «Деснянська правда». Микола Максимець і зараз – щирий шанувальник нашого видання, яке читає постійно.

Автографи Значний резонанс викликала і книжка прози Миколи Миколайовича «Таємниця гори діда Лева», де він проникливо, з м’яким, дотепним гумором та великою любов’ю до рідної землі розповідає про своє дитинство, мудрих і колоритних сільських філософів, майстерно відтворює психологію сільського життя. Як на мене, такої душевної, доброї і правдивої книжки на сільську тематику не було з часів Олександра Довженка. Увесь наклад «Таємниці…» вже розійшовся, а бажаючих її прочитати вистачає, тож захоплюючу книжку буде незабаром перевидано.

Наш земляк подарував бібліотеці імені Михайла Коцюбинського також два томи «Казок Чернігівщини», записаних на Придесенні. Це – дуже ошатне й унікальне видання. Саме на таких високоморальних, патріотичних і справді цікавих, пригодницьких  книжках, котрі читаються легко, із задоволенням, і потрібно виховувати наших дітей. Тому необхідно зробити все належне, щоб «Казки Чернігівщини» були в кожній школі та бібліотеці Придесення.

На сторожі білого птаха Також Микола Максимець повідомив, що видавництво «Букрек» разом із Чернігівським літературно-меморіальним музеєм Михайла Коцюбинського готує до друку книжку творів Великого Сонцепоклонника.

«Я надзвичайно шаную творчість видатного земляка, подвижника, класика української та світової літератури, громадського діяча, справжнього патріота Михайла Коцюбинського, – наголосив Микола Миколайович, – тож одразу відгукнувся на пропозицію чернігівців. Коцюбинського потрібно видавати й перевидавати».

Сергій КВІТНИЦЬКИЙ