Привітали військове жіноцтво з весною

03Іще зовсім недавно побутував вислів про те, що у війни не жіноче обличчя. Сучасні реалії війни Російської Федераці проти України спростували це твердження. Адже на рівні з чоловіками, українські жінки вступили у боротьбу проти зовнішнього агресора. Хтось боронить рідну землю зі зброєю в руках, хтось – у медичному халаті, величезна армія волонтерок тихо, самовіддано, без пафосу, але надійно забезпечують армійцям тили. Крім того, ціла когорта жінок при погонах виконують чоловічу роботу на службі, поки представники сильної статі воюють в АТО. І найчастіше ніхто не забезпечує для військового жіноцтва особливих комфортних умов. Та й не просять про особливі вигоди ті, хто йдуть воювати. Вони виконують свої безпосередні обов`язки, а паралельно стають бійцям і психологами, і мамами, і мотиваторами, аби сильні чоловіки не «розкисали» і не падали духом. Випадало мені бачити запис на мобільному телефоні атовця, де жінка-медик власноруч... підносить до гармати сорокакілограмовий  снаряд...

Відтак, тісно співпрацюючи з українськими захисниками, волонтери Творчої сотні «Рух до перемоги» просто не могли згайнувати нагоду привітати з нагоди весняного свята пані у військових одностроях. У співпраці з 42 Гарнізонним будинком офіцерів (директор Сергій Чеплаков) навідалися до бригади тактичної авіації ім.Петра Франка. Наразі там несуть службу близько двох сотень жінок. Вони не літають на СУШках, але на землі забезпечують якість та безпечність польотів. У клубі військової частини було тепло від квітування тюльпанів і жіночих посмішок. А ще – від вітань, пісень, піднесених слів на адресу кращої половини людства. Вагому складову святкового настрою створили артисти Творчої сотні – грали, співали, жартували, бажали і мріяли. Співпрацюючи над концертною програмою з  військовослужбовцем даної частини, капітаном ЗСУ Олександром Петруком, ми  удвох провели захід, імпровізуючи і жартуючи просто на ходу. Від капітана були жарти і пісні, від авторки цього матеріалу – весняна поезія. А ще було багато посмішок, квітів і «жіночих пісень», такий-собі цекерково-квітковий видався захід: «Кохна», «Ти подобаєшся мені», «Ти моя», українські народні пісні, якісна сучасна естрада, сопілкові награвання, гра на скрипці, вірші... Повністю відійшли від мілітаристичної тематики, залишивши багато ніжності, краси і сонця.

Вітали військове жіноцтво з весною артисти обласної філармонії: скрипалька Майя Онищук з донечкою Софійкою, котра дебютувала в концерті Творчої сотні з веселою пісенькою, Олена Мишляковська, чоловічий вокальний ансамбл «Mikst»; працівники 42 ГБО: Юрій Вилавський та Ірина Качан. Приємно, що Творча сотня збагачується участю нових професійних, небайдужих особистостей. От і цього концерту надбали двох новобранців: співачку Марину Клишнату і музику-віртуоза Ярослава Камінського. Долучилися до заходу старокостянтинівські співаки Іванка Крещенецька і Сергій Куклюк. За звукорежисерським пультом працював Сергій Скоп.

... «За два роки війни я чув багато скарг, – сказав командир бригади полковник Микола Коваленко. – Усі ті скарги... від чоловіків. І жодної – від жінки!»...

Армійці подбали про створення гарного настрою колежанок, задіявши відомий арсенал того, що подобається жінкам: квіти, шампанське, музика, слова захоплення і шани. З офіційного – низка грамот та подяк. А комусь на погони впали нові зірочки! Проте найважливіше, що кожна жінка для когось у цьому великому світі, сповненому розлук і протягів, є справжньою зіркою в долі. І в цьому – найвище призначення жінки!

Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського

11

10090807060504020112