Храм душі і його дзвонарі

У великій концертній студії Будинку звукозапису Українського радіо (Київ, вул. Первомайського, 5а) кілька разів на місяць відбуваються прямоефірні концерти за участі оркестрів, хорових колективів, солістів та ансамблів.

Саме  таким був творчий вечір відомого сучасного українського композитора Леоніда Нечипорука, який відбувся 12 жовтня 2017 року. Ведуча – Нелля Даниленко.

Леонід Нечипорук − композитор-пісняр, член Асоціації діячів естрадного мистецтва, лауреат літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото». У його творчому доробку багато чудових пісень, які свого часу взяли до свого репертуару Дмитро Гнатюк, Раїса Кириченко, Віктор Шпортько, а також Світлана Мирвода, Олег Дзюба, дует Людмили та Галини Турчак та ін.

Вечір пройшов у шляхетній атмосфері непересічних пісенних та інструментальних мелодій, україномовного поетичного слова, високопрофесійних виступівартистів з чудовою сценічною культурою, фаховими навичками співу і реальними голосами.

Вхід вільний. Акустика чудова. Виконання наживо.

Глядачі – переважно люди середнього віку, хоча були і молодь та діти. Цей проект орієнтовано насамперед на людей так званого третього покоління. Отож, якщо вам уже байдуже до нічних клубів і телесеріалів чи політичних ток-шоу, але ви не можете придбати квитки на концерти-шоу Стінга чи Тіни Кароль, − приходьте сюди, враження будуть не менш потужними.

Тут ніхто нікого не «давить» діамантами, норковими манто чи ґаджетами останньої моделі. Тут шанують гарну ПОЕЗІЮ,не попсову МУЗИКУ і талановитих МИТЦІВ.

Розпочався вечір з виконання пісень, присвячених захисникам України. Полковник у відставці Леонід Нечипорук в авторському виконанні подарував зворушеній публіці «Пісню водія АТО» на вірші поета Олександра Балабка.

На творчому заході було виконано декілька пісень на вірші Вадима Крищенка. Всього у співавторстві з корифеєм української естрадної пісні поетом Вадимом Крищенком Леонідом Нечипоруком написано понад 40 пісень. Саме Вадим Дмитрович благословим свого часу композиторське буття колишнього військового Л. Нечипорука.

Глядачі були наснажені також особливим теплом проникливих, журливих, танцювальних, жартівливих мелодій з українським колоритом на вірші Олександра Балабка, Лариси Петрової, Владлена Ковтуна, Світлани Дуніної, Світлани Короненко, Ніни-Омріяної Бай, Тетяни Череп-Пероганич, Юрія Титаріва та інших поетів.

У концерті взяли участь:Народний артист України Олег Дзюба, Народна артистка України Світлана Мирвода; Заслужена артистка України Євгенія Костенко, Заслужена артистка України Оксана Калінчук; лауреати міжнародних фестивалів Людмила та Галина Турчак, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів Ірина Персанова; володар Гран-прі всеукраїнських конкурсів та фестивалів Анна-Марія Миронова; солісти оркестру головного управління Національної Гвардії України, лауреати всеукраїнських фестивалів Олена Єрсак і Василь Касенич,Заслужений артист естрадного мистецтва України Ярослав Гавюк, соліст Академічного ансамблю пісні і танцю прикордонних військ України Володимир Стельмах, гурт «Козацькі забави».

Пісенна симфонія творчого вечора Леоніда Нечипорука на радіо КУЛЬТУРА переконливо доводить, що в Україні є територія української культури, і в Україні є сучасна україномовна естрадна пісня.

У заключному вітальному слові прозвучав вірш Вадима Крищенка «Дзвонар», у якому відомий поет-пісняр порівняв служіння музиці і мистецтву Леоніда Нечипорука зі служінням у храмі: в ім’я духовності без очікування на нагороди…

Ніна Головченко