Осташ Вікторія

«Sevama fest» - 10 років!

Минулої суботи в столичному літ-пабі «КрапкаКома», під тиху мелодію осіннього дощу за вікном, вдесяте відбувся «Sevama fest», зібравши своїх творчих друзів – поетів та виконавців авторської пісні.

Творці «Sevamu» Оксана Яблонська та Іван Кушнір зробили багато для того, щоб всі ці роки літературне об’єднання не жевріло, а жило повноцінним мистецьким життям, об’єднувало словом людей близьких по духу, поповнювало свої творчі ряди цікавими особистостями.

Конкурси, презентації, фестивалі – біографія різноманітна, цікава. Тому під час ювілею було що пригадати, про що поговорити.

Вікторія Осташ презентує свою нову книгу "Вижити" в бібліотеці імені Миколи Реріха

13281821_1130320927008981_336370079_nУ творчому просторі Бібліотеки Солом’янського району імені Миколи Реріха відбудеться презентація книжки поезій київської письменниці Вікторії Осташ «ВИЖИТИ». Свою зустріч із читачами автор позначає «тегами» #Двоє у пейзажі, або #Поет і Місто, адже більшість поезій із книжки – про місто (чи й Місто) і про його людину. Тож головним ліричним героєм буде саме «Місто: видиме й уявне, повсякденне і святкове, його пейзажі та міфологеми, візії та голоси; мрії і марення, життя і житія його мешканців і «прибульців», їхні таємниці, спогади і сповіді». 

Побачила світ нова книжка поезій Вікторії Осташ "ВИЖИТИ" (К.: ВЦ "Просвіта", 2016)

 

obkladinka_foto_prava_storonkaОсташ В. В. О-76 ВИЖИТИ / В. В. Осташ — К.: Просвіта, 2016. — 76 с.: іл. ISBN 978-617-7201-02-0

Автор висловлює сердечну подяку своїм друзям —
Олегові Копейкіну та Людмилі Кондрії
за сприяння виданню цієї книжки
На фронтисписі, шмуцтитулах – фото-поезії автора
на основі світлин диякона Олександра Глазєйкіна

Книжка поезій Вікторії Осташ «ВИЖИТИ» репрезентує вибрані твори поета за ближчі десять років (2006–2016). Як і в попередній період творчості, природніми для В. Осташ є філософські роздуми, органічне співіснування промовистої деталі та найширших узагальнень, тонкий психологізм. Традиційно поєднуючи суто технічні пошуки з пошуками духовними й естетичними, автор вдається до перекладу мовою поезії емоційних та інтелектуальних «потрясінь» (власних і ліричного героя), викликаних внутрішніми (інтимними) і зовнішніми подіями, до художнього оприявнення «стилів» виживання — емоційного, психологічного, духовного. У сакральній площині — це історія сучасної людини, й історія міста (чи й Міста), історія, що висновується із життів і «житій» його мешканців і свідків, їхніх розмислів, спогадів і сповідей.

Об'єднати вміст