Олійник Марина

Як антиквари зробили Париж столицею Малюнка: участь українських художників та ідеї для менеджерів

У далекому 1991 році 9 паризьких антикварів, палких прихильників графіки, вирішили вдатися до кардинальних заходів для поліпшення продажів малюнків. Минуло якихось 30 років, і завдяки їхній  ініціативі Париж раз у рік перетворюється на Столицю Малюнка. Цьогоріч гості свята графіки могли помилуватися і на українські малюнки.

Історія Salon du Dessin

А починалося все це понад тридцять років тому… з банальної комерційної кризи.

Малюнки, на відміну від інших художніх шедеврів, є доволі делікатною справою. Вони переважно не вражають яскравістю, їх тяжко зберігати, і ціни на малюнки на мистецьких ринках зазвичай на понад 20%-50% нижчі, ніж ціна на картину того ж автора, написану олійними фарбами. Одначе, за скромністю і чіткістю ліній часто ховаються справжні шедеври.

Історії українського арт-фото в Парижі: від людської недосконалості до кохання та непереможної жіночості

Наприкінці осені в Парижі відбулося ціле свято мистецького фото: мистецький фоторинок Paris Photo та виставка «Great Shots 1865-2021», організована українською художницею Зоєю Скоропаденко.

Фотографія як суто технічний процес з’явилася у Парижі майже 200 років тому, і за цей час пройшла шлях від наукового відкриття до мистецького шедевра.

А у 1997 році у тому ж таки Парижі відкрився один з найбільших у світі мистецьких фоторинків Paris Photo – і відтоді шанувальники артфото збираються у столиці Франції кожної осені.

Цього року у ринку Paris Photo взяли участь 149 галерей, тут відбувалися 177 виставок. Однак фотографів з України на цьому заході можна було порахувати на пальцях.

Об'єднати вміст