Фаріон Ірина

Ірина Фаріон. Мовна шизофренія від псевдоукраїнської влади

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії.

Ірина Фаріон: Війна в Криму і на Донбасі – МОВНА, а отже, ЕТНІЧНА. Україна переможе тоді, коли повсюдно переможе її МОВА

Ірина Фаріон

Вітаю з величним святом Днем української мови та писемности.

Народи без своєї мови – бездомні. Нема жодного сенсу аналізувати мовну свідомість теперішньої начебто української влади – це споживачі та утилітаристи в кращому випадкові. В гіршому – логічний продукт багатостолітнього українського рабства. Вони зі світу матерії. Мова – зі світу Духу. Тому пропоную доступний і радісний мовний епізод навіть для них. Записав його у книзі "Імперія" польський дослідник імперії зла СРСР Ришард Капусцінський, який відвідував різні поневолені квазіреспубліки, аби збагнути глибину ментальної кризи поневолених народів з адаптованим розумом.

Об'єднати вміст