Благодійний концерт у Красилові на підтримку місцевих атошників

10854275_10202340015901239_3831243538637836926_o«Мистецька подільська сотня» продовжує здійснювати благодійні концерти в населених пунктах Хмельницької області, під час яких збирають кошти на підтримку місцевих вояків. На свято Стрітення артисти-патріоти здійснити тригодинний концерт просто неба у Красилові.

Розмістилися на майданчику просто навпроти входу в місцевий ринок. – розповідає співорганізаторка і учасниця концерту Оксана Радушинська. – Оскільки в неділю зранку люди зазвичай поспішають до церкви і на базар, тож ми вирішили скористатися мудрістю давньої приказки про гору, яка не йде до Магомета, та й не закликати містян завітати на концерт, скажімо, до будинку культури, а влаштувати концерт просто посеред людного місця. Задум виявився вдалим, оскільки вже за лічені хвилини після початку акції, людське море вийшло за територію ринку, городяни вишикувалися навпроти нашої імпровізованої «сцени» біля торгового центру і напрочуд щиро та активно зустрічали кожен номер програми. Та не лише оплесками вразили красилівчани. Найголовніше – майже безперервний людський потік до скриньки для благодійних пожертв! Як і щоразу, туди опускали різні за номіналом купюри, долучался люди різного віку і соціального статусу, але важливо, що повз проходили одиниці.

Всього за кілька днів до цього місто попрощалося з загиблим в АТО земляком командиром танкового взводу Петром Шемчуком. Труну з тілом Героя зустрічали навколішки. Але й про живих Героїв красилівчани не забувають, відтак щедро жертвували свої кревні, які ми з «сотнею» вимінювали на пісні. Було немало сердечних, щирих слів, багато сліз, оплесків, посмішок і, попри холодний ранок, багато людського тепла. Концерти отакого формату, коли між артистами і глядачами немає ні сцени, ні лаштунків, сприяють створенню довірливої атмосфери і буквально – єднанню громади. У ході акції до нас підходили різні люди, аби подякувати, привітатися, подивитися зблизька на артистів чи розповісти про біль свого серця. Кілька жіночок, втираючи сльози, звірялися, що їхні сини зараз на війні, що конче потребують отакої підтримки – і фінансової, і моральної. А ми щиро бажали, аби хлопці швидше повернутися додому живими-здоровими і дякували матусям за мужніх дітей. Отак і спілкувалися до опівдня – співаючи, розмовляючи, сумуючи, вірячи, радіючи… Артисти нашої «сотні»: Віктор Шайда, Артем Ромасюков, Назарій Поляков, Антон Вараниця, Марина Українець, представники 42 Гарнізонного будинку офіцерів Катерина Аргунова та Юрій Вилавський подарували красилівчанам свої найкращі пісні, мелодії, теплі слова.

Загальний фінансовий результат концерту найкраще характеризують слова Віктора Шайди, котрий перед виконанням фінальної пісні закликав громаду: «Друзі! Підходьте ближче! Тут у скриньці для пожертв ще лишилося трохи місця – саме для ваших кревних!» Скринька направду була майже заповнена. Результат – 7 тис. 788 грн. 80 коп. Співорганізатор даної благодійної акції голова місцевого осередку громадської організації «Правий Сектор» Сергій Лукіянчук запевнив, що гроші витратять на закупівлю необхідного для наших вояків, котрі наразі знаходяться на передовій, там, де «найгарячіше».

Далі буде!

Див. фотогалерею

Оксана Радушинська

Фото Петра Радушинського