З 1 липня по 31 серпня 2015 р. проводиться Всеукраїнський конкурс на кращий поетичний твір про місто Дніпропетровськ. До участі у конкурсі запрошуються усі бажаючі віком від 18 років. Мова конкурсу – українська, російська.
Цього року конкурсанти мають змогу спробувати сили в двох номінаціях: «Історичні постаті на тлі Дніпра» та «Дніпро працює на перемогу». Для участі у конкурсі автор надсилає поетичні твори, які відповідають заданій тематиці конкурсу.
Заявки і твори надсилати до 31 серпня 2015 р. на електронну скриньку charivne.misto@gmail.com з позначкою «На конкурс «Чарівне місто над Дніпром»».
Роботи конкурсантів будуть оприлюднені у мережі Інтернет на сайтах gorod.dp.ua, library.dp.ua та на виставці творів конкурсантів в Центральній міській бібліотеці.
Метою Конкурсу є створення поетичних творів про місто Дніпропетровськ, його історію, сучасність, людей, природу, традиції; виявлення і підтримка талановитих авторів, активізація і популяризація їх творчості, формування почуття причетності до історії і культури міста.
Ініціатором та організатором конкурсу, за підтримки управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради, є Центральна бібліотека Дніпропетровської міської централізованої системи публічних бібліотек для дорослих та міський сайт Gorod.dp.ua.
Для оцінки надісланих на конкурс творів створено журі, до складу якого увійшли представники Центральної міської бібліотеки, письменники і мовознавці України.
Церемонія нагородження переможців відбудеться під час проведення святкових заходів з нагоди відзначення Дня міста 12 вересня 2015 р.
Умови Конкурсу "Чарівне місто над Дніпром"
Центральна міська бібліотека та міський сайт Gorod.dp.ua оголошують до Дня міста всеукраїнський конкурс на кращий поетичний твір
Мета конкурсу:
створення поетичних творів про місто Дніпропетровськ, його історію, сучасність, людей, традиції;
виявлення і підтримка талановитих авторів, активізація і популяризація їх творчості;
формування почуття причетності до історії і культури міста.
Умови проведення літературного конкурсу "Чарівне місто над Дніпром"
Вік учасників – від 18 років. Мова конкурсу – українська, російська.
Для участі у конкурсі автор надсилає поетичні твори, які відповідають заданій тематиці конкурсу. Цього року конкурсанти мають змогу спробувати сили в двох номінаціях :
Історичні постаті на тлі Дніпра.
Дніпро працює на перемогу.
Автори мають право надіслати не більше трьох поетичних творів у кожній номінації, загальний обсяг творів у номінації - не більше 76 рядків.
Разом із творами автор обов'язково надає:
– свою фотокартку (гарної якості);
– анкету.
В анкеті міститься така інформація:
Прізвище, ім'я, по батькові;
Творчий псевдонім (якщо є);
Дата народження;
Місце проживання;
Місце роботи/навчання
Захоплення та уподобання;
Обов'язково вказуються контактні телефони та e-mail
Заявки і твори надсилати з 1 липня до 31 серпня 2015 р. включно на електронну скриньку charivne.misto@gmail.com з позначкою: «На конкурс «Чарівне місто над Дніпром»:
Роботи учасників будуть оприлюднені у мережі Інтернет на сайтах gorod.dp.ua, library.dp.ua та на виставці творів конкурсантів в Центральній міській бібліотеці.
Для оцінки надісланих на конкурс творів створено журі.
Голова журі: Наталія Дев'ятко (Дніпропетровськ) – кандидат філософських наук, письменниця, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки письменників України, керівник обласного літературного об'єднання ім. П.Кононенка.
Члени журі:
• Валентин Бердт (м. Харків) – письменник, публіцист, член Національної спілки журналістів України, л ауреат першої української недержавної літературної премії "Великий Їжак" і Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова".
• Любов Відута (м. Львів) – поетка, громадський діяч, лауреат Всеукраїнських літературних конкурсів. Автор понад 20 книг.
• Сергій Дзюба (м. Чернігів) – поет, прозаїк, публіцист; член Національної спілки письменників України, президент міжнародної громадської організації "Чернігівський інтелектуальний центр", почесний професор Луцького інституту розвитку людини Університету "Україна"; член зарубіжних академій: Слов'янської літературно-мистецької Академії (м. Варна, Болгарія), Міжнародної літературної (науково-мистецької) Академії "Македонія Презент" (м. Скоп'є, Республіка Македонія), Міжнародної Академії літератури та мистецтва Удмуртії; лауреат міжнародних літературних премій.
• Еліна Заржицька (м. Дніпропетровськ) – прозаїк, драматург, публіцист , член Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України, керівник секції літератури для дітей та юнацтва "Джерело" при ДОО НСПУ, переможець міжнародних і всеукраїнських, зокрема, Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова".
• Людмила Корінько (м. Дніпропетровськ) – завідувач профільною бібліотекою-філіалом № 17 – Центром української культури та мови.
• Жанна Крижановська (м. Дніпропетровськ) – мовознавець, завідувач лабораторії українознавства і народознавства Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
• Оксана Маковець (Кліфтон, Нью-Джерсі, США) – поет, публіцист. Член НСПУ, Української Асоціації письменників (Львів), Наукового Товариства ім. Шевченка (Нью-Йорк). Лауреат літературної премії ім. Олеся Гончара Всеукраїнського щомісячника «Бористен» (2005), ХV літературного конкурсу ім. М.Утриска (м. Турка, 2011). В.о. головного редактора літературного журналу «Верховина», дописувач журналу «Джеймс Рівер» (Вірджинія), американсько-українських газет «Народна Воля», «Національна Трибуна», «Час і Події», «Америка», «Свобода». Автор 7 збірок поезій.
• Ольга Рєпіна (м. Дніпропетровськ) – прозаїк, психолог, науковець. Член НСЖУ. Має понад 75 наукових публікацій у фахових виданнях. Співавтор навчального посібника «Віковий розвиток у казковому ландшафті». Автор 4 та співавтор 9 збірників. Член секції літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО НСПУ.
• Галина Фесюк (м. Жовква, Львівська обл.) – поетка, журналіст, президент Благодійної організації творчих та активних жовківщан "Розточани", голова районної організації Українського товариства охорони пам'яток і культури, член правління української асоціації письменників, редактор сайту "Моя Жовківщина", засновник Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Леся Мартовича.
• Тетяна Череп-Пероганич (м. Київ) – поетка, журналіст, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат міжнародних і всеукраїнських літературних премій, співзасновник Всеукраїнського порталу "Жінка-УКРАЇНКА".
Оцінюється ідея та зміст твору, рівень поетичної майстерності, техніка, стиль, грамотність, читабельність твору, оригінальність та креативний підхід.
За підсумками конкурсу присуджуються I, II, III місця. Переможці конкурсу будуть нагородженні дипломами та цінними подарунками від організаторів конкурсу.
Переможці конкурсу матимуть можливість виступити з декламуванням своїх творів на майданчиках Дніпропетровська і в бібліотеках ЦБС під час святкування Дня міста Дніпропетровська – 2015.
Координатори проекту: Мілкіна Надія Іванівна, Лобачова Ольга Михайлівна
E-адреса для довідок: charivne.misto@gmail.com
Телефон: 056-740-37-52, 056-744-77-88