«Поетична топономіка» вийшла з друку!

У літературному і краєзнавчому житті України – неабияка подія: вийшло з друку літературно-краєзнавче видання «ПОЕТИЧНА ТОПОНІМІКА». Це – чи не перша книжка поезії та прози про села і міста України, поєднаних із просвітницьким краєзнавством.

ПОЕТИЧНА ТОПОНІМІКА. Поезія та проза про міста і села України. (Літературно-краєзнавче видання. Альманах). – Редактор-упорядник – Любов Сердунич. –Хмельницький:ФОП Цюпак, 2015. – 228 с.: іл..

У збірнику словесники (поети і прозаїки, літератори і майстри слова) звернулися до історичної географії. Втім, не лише: у збірнику – і література, і географія, й історія, й ономастика, і фольклор…

З АНОТАЦІЇ: До збірника увійшли художні твори про села, селища і міста України. У власних художніх творах і краєзнавих доповненнях творчі люди розкривають сторінки історії українських сіл і міст. Видання багате фактичним матеріалом, цікавими гіпотезами, насичене власними враженнями авторів. Охоплено різні сфери життя населених пунктів у різні часи минувшини з погляду історії, літератури, географії, ономастики, фольклору...

Видання стане у нагоді шанувальникам історії, учителям і школярам, студентам і працівникам культури, журналістам та дослідникам і всім, хто цікавиться історією ріднокраю й України.

Передмову до збірника написав засновник ГО «Вікімедіа Україна», член Національної спілки краєзнавців України Юрій ПЕРОГАНИЧ.

Вступне слово – від натхненниці й організатора видання, редактора-упорядника «ПОЕТИЧНОЇ ТОПОНІМІКИ» Любови СЕРДУНИЧ.

«Довідки про міста і села – від авторів, тому й різняться обсягом. Втім, як і твори. Хтось оспівує красу села чи міста; хтось – його минувшину чи сьогодення не без роздумів про проблеми; хтось, наче гід, проводить екскурсію його пам’ятними місцями, хтось знайомить читача з непересічними подіями і людьми, а хтось просто щиро зізнається йому у любові. Та загалом кожен витворює власний славень своєму населеному пункту, а всі разом – рідній Батьківщині: Україні. І кожен автор вважає своє село чи місто не просто мальовничим, а перлиною і найкращим. То як же не писати про них?!  – пише у вступному слові Любов СЕРДУНИЧ.

До збірника долучилися навіть літературні гурти, напр., Хмельницький осередок Конгресу літераторів України, Хмільницьке літературно-мистецьке об’єднання «Золота троянда», Старосинявське районне літоб’єднання «Джерелинка»… Та й майже кожен співавтор входить до того чи іншого (або й не одного) літературного гурту, навіть до Національної спілки письменників України, а також НСКУ та НСЖУ...

Невдовзі співавтори отримають свої примірники цього унікального видання, а книгозбірні, у яких його презентуватимуть, поповняться подарунковими примірниками.

Відтепер українці та гості нашої держави, аби цікавіше подорожувалося, матимуть отакий своєрідний ПОЕТИЧНИЙ ПУТІВНИК, про який Любов СЕРДУНИЧ уже написала вірш:

 

ПОЕТИЧНИЙ ПУТІВНИК

Синява, Хмільник, Угнів, Ямпіль…
Їм славня іще не було.
Вкраїнську відродимо мапу,
Ословимо кожне село!

І селище кожне, і місто,
Й усі пам’ятки визначні…
Шляхетну обрали ми місію.
Чи вдасться попервах, чи ні,

Та Словом карбуємо Вічність.
В поезію плинуть віки.
Тож Слово, сердечне і віще,
Хай буде з легкої руки!

Хай цей путівник поетичний
Дослідників краю гука,
Наснажить нових літописців,
Відродить забуте в віках!

Любов СЕРДУНИЧ,
член НСКУ, НСЖУ, ВТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка,              
редактор-упорядник збірника.