На п’ятирічний ювілей КЛУ збирає всіх друзів

29.11.15 ЦГБ Подяка в_д ДОО КЛУ - Л_л_ї Б_геєв_й

Осінній сірий та сирий день… Але це – за вікнами дніпропетровської Центральної міської бібліотеки. А тут, у затишному актовому залі, світло і радісно. Тут – свято, день народження. І це не звичайний день народження, а ювілей. Дніпропетровській обласній організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» (ДОО ВТС КЛУ) – 5 років! Вже 5!!

Тому в залі така радісна атмосфера. Адже тут зібралися не тільки ювіляри, а й друзі організації, шанувальники творчості її членів.

Звіт про роботу творчого осередку, з яким виступила голова ДОО ВТС КЛУ Людмила Некрасовська, зал слухав, затамувавши подих. Ось лише невеличка цитата з виступу Людмили, але в ній так ємко, стисло перераховані (і аж ніяк не всі!) наші досягнення:

«Організація, яка була зареєстрована 02.11.2010 р., за п'ять років зросла з 6 до 18 осіб. За цей час видано: довідник, в якому вміщено біографічні відомості членів ДОО ВТС КЛУ та зразки їх творчості; книгу для дітей «Нашим сонечкам» (частина 1); постфестивальну збірку «Фестиваль збирає суперників, фестиваль знаходить друзів».

Вийшли у світ 9 випусків міжнародного літературного альманаху «Форум», який у 2013 р. отримав гран-прі та приз глядацьких симпатій на міжнародному фестивалі «Рідкісний птах», та 10 номерів міжнародного журналу для юнацтва «Сходи». Членами ДОО ВТС КЛУ видано більш ніж 60 книжок. Творчість багатьох авторів увійшла до аудіокниг «Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам» і «Наш найкращий друг – природа».

Проведено два міжнародних фестивалі літературних видань «Рідкісний птах», велике число літературних зустрічей з літстудіями міста та області і презентацій книжок у бібліотеках та музеях міста, вузах, школах, дитбудинках. Організація стала учасником різних конференцій, проектів, клубів.

Існує тісний творчий зв’язок з літературною студією «Вуглик» Національного гірничого університету. Члени ДОО ВТС КЛУ стали лауреатами 16ти літературних премій, переможцями різноманітних фестивалів і конкурсів, у багатьох з них брали участь в якості членів журі. Створено і активно підтримується робота літературних сайтів "Дніпровський літератор" і "Рідкісний птах"».

І свято продовжилося...

Під оплески присутніх були вручені нагороди міжнародного фестивалю літературних видань «Рідкісний птах-2015» членам оргкомітету фестивалю Світлані Поливоді і Юрію Гашинову, які були відсутні на церемонії нагородження під час завершення фестивалю; засновникам ДОО ВТС КЛУ Валентину та Юлії Гнатюк; учасникам фестивалю Володимиру Землянському, Юлії Аксой, Олені Терещенко, Миколі Ложку; вітальні листи від виконуючої обов'язки начальника управління культури, національностей та релігій обл-держадміністрації С.М. Світличної членам оргкомітету фестивалю «Рідкісній птах-2015». Відбулося також вручення грамот від голови Дніпропетровської облради Є.Г. Удода засновникам ДОО ВТС КЛУ Валентину та Юлії Гнатюк.

Шеф-редактор альманаху «Форум» Олександр Кутняк розповів про роботу редколегії та подякував її членам (Юрію Гашинову, Тетяні Валовій, Віктору Невському, Людмилі Некрасовській, Світлані Поливоді та Олені Швець-Васіній) за плідну самовіддану роботу.

Були оголошені вітання авторів альманаху «Форум», членів журі та учасників фестивалю «Редкая птица-2015» (Володимира Гутковського (м. Київ); Віри Трифонової (Білорусь); Галини Іцкович (США); Людмили Чеботарьової, Марини Старчевської, Михайла Богинского (Ізраїль); Галини Стеценко (м. Москва), Тамари Яворської та Олени Хейфець (м. Дніпропетровськ), Олега Озаряніна (Житомирська обл.), Світлани Висоцької (м. Донецьк); Ірини Кузнєцової (м. Харків); Марії Макаренко (смт Царічанка Дніпропетровської обл.); Тетяни Меліхової, Ірини Бугаєвої, Інеси Долєннік, Геннадія Крашеніннікова (м. Кривий Ріг) і просто добрих друзів КЛУ .

З привітанням виступила голова Дніпропетровської обласної організації «Асоціація композиторів Всеукраїнської Національної музичної спілки» Лілія Бігеєва. Свій виступ Лілія Іскандерівна прикрасила прем'єрою власної пісні на вірші члена ДОО ВТС КЛУ Павла Кашаєва.

Автор гімну фестивалю «Рідкісний птах» Валентина Фалькова (вірші Людмили Некрасовської) сказала теплі вітальні слова на адресу ювіляра і бравурно виконала гімн, який підхопили присутні у залі.

У вітальному слові екс-голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України Сергій Бурлаков відзначив вагомий внесок членів ДОО ВТС КЛУ в літературне життя міста та України.

Музикальне вітання присутнім подарувала і давній друг організації, член Асоціації композиторів ВНМС Олена Попцова-Ломакіна, яка виконала свою пісню «Дві мови» на вірші Світлани Поливоди

Відповідальний секретар Регіональної спілки письменників Придніпров'я (РСПП) Ніна Кулініченко у вітальному слові нагадала присутнім, що багато членів ДОО ВТС КЛУ «родом з РСПП».

Член ДОО АК ВНМС Галина Логвинова привітала ювілярів та виконала власні пісні «Було гірким бабине літо» і «Козака проводжала козачка» на вірші старійшини ДОО ВТС КЛУ Миколи Мілаша, якому в грудні виповниться 90 років.

І, звичайно, звучала поезія. Урочисте засідання прикрасили своїми віршами учасники свята: Павло Кашаєв, Людмила Некрасовська, Валентин і Юлія Гнатюк, Світлана Поливода, Олена Швець-Васіна, Юрій Гашинов, Наталка Хвацька, Олена Терещенко, Микола Ложко, Володимир Землянський, Юлія Аксой, Олександр Твердохліб, Сергій Шугуров, Олександр Дьомін, Тетяна Євстаф'єва, Ніна Олійник.

Дочка відомого дніпропетровського поета Михайла Селезньова – Ірина – прочитала вірші батька, які і зараз не втратили своєї актуальності.

Барди Ніна Олійник і Яків Зорін виконали авторські пісні (Н. Олейнік – на свої вірші, Я. Зорін – «Я буду про Вас молитися» на вірші Юрія Гашинова і «Кай и Герда» на вірші Олени Швець-Васіної).

Оплесками зустрічали ювіляри і гості подальші музичні номери: ведучої вечора Олени Швець-Васіної (поета і композитора, члена ДОО АК ВНМС), яка виконала свою пісню «Я запрошую Вас на вальс» на вірші Т. Валової; Олену Попцову-Ломакіну з піснею «Браво, осінь» на вірші О. Кутняка і прем'єрою пісні «Фортепіано и вона» на вірші О. Швець-Васіної; Валентину Фалькову з піснею «Ти зі мною» на вірші Михайла Селезньова.

Було дуже приємно, що член РСПП поет Олександр Дьомін прочитав власного вірша, присвяченого члену ДОО ВТС КЛУ, блокаднику та ерудиту Віктору Невському, який через хворобу не зміг бути на святі.

Завершилася урочиста частина зустрічі піснею Валентини Фалькової «Мій Дніпропетровськ» на вірші Світлани Поливоди у виконанні автора музики.

За доброю українською традицією вечір продовжився невеличким фуршетом, на якому у дружньому колі були зачитані вітальні рядки Оксани Маковець (Йорктавн, м. Сіфорд, Вірджінія, США), автора альманаху «Форум»:

«Через моря і океані,
Ліси та гори і поляни,
Я шлю привіти в Україну
На творчу "ФОРУМУ" годину!»

Своє поетичне вітання Оксана завершила щирим побажанням:

«Хай у вас і у нас усе буде гаразд!»

То ж хочеться вірити, що так воно і буде – і у нас, в Дніпропетровському осередку ВТС КЛУ, і в нашій рідній незалежній Україні! І потенціалу письменників Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки Конгрес літераторів України вистачить ще на багато-багато років.

Світлана Поливода,
член Конгресу літераторів України,
член редколегії альманаху «Форум»

29.11.15 ЦГБ Подяка в_д ДОО КЛУ - Л_л_ї Б_геєв_й29.11.15 ЦГБ В_тання в_д члена АК НВМС, композитора Валентини Фалькової29.11.15 ЦГБ Нагородження  переможниц_ Дн_провського конкурсу  Наталки Хвацької29.11.15 ЦГБ Нагородження засновник_в ДОО КЛУ Валентина _ Юл_ї Гнатюк29.11.15 ЦГБ Нагородження ф_нал_ста фест. Р_дк_сний птах Олени Терещенко29.11.15 ЦГБ Нагородження члена оргком_тету фестиваля Св_тлани Поливоди29.11.15 ЦГБ Нагородження члена оргком_тету фестиваля Юр_я Гашинова29.11.15 ЦГБ О.Твердохл_б, О.Кутняк, С.Бурлаков