Рясний пухнастий сніг, льодяна «крупа», щедра злива; замети майже в людський зріст, суцільне «скло» на дорозі і біле-біле море снігів у миколаївських степах… Отакі природні реалії супроводжували творчу сотню «Рух до перемоги» у нашій поїздці на південь України – до Очакова і Миколаєва. Завітали до наших бійців (зокрема подолян) 73 Морського центру Спеціального призначення і курсантів 198 навчального центру ВМС. Два концерти – різних за цільовою аудиторією, проте дуже схожі за спрямуванням, адже і в Очакові і в Миколаєві ми дивилися у вічі захисникам України. Одні – «морські котики» – бережуть цілісність та суверенітет держави на мирній території і в зоні АТО. Після концерту напівжартома пояснили: «Оті бородаті тільки-тільки з АТО повернулися – ще не встигли побритися»… А другі – юні хлопці, що попри молодість літ, вже готові боронити рубежі країни і мирне життя кожного з нас.
До «морських котиків» поїхали не з порожніми руками, а зі смачними гостинцями. Завезли пироги і коржики від працівниць міжшкільного навчально-виробничого комбінату і магазину «Росава», трохи копченої свинини (м’ясо надав голова фермерського господарства «Династія» с. Йосипівка Ігор Василевський, а закоптили наші незмінні помічники – подружжя Фурманчуків), кілька мішків картоплі, трохи яблук і ґелетку столових буряків. Натомість нас запросили до солдатської їдальні – не лише пообідали разом з бійцями, а й продовжили спілкування, розпочате до під час концерту. Організували невеличку екскурсію територією частини, під час якої ми мали нагоду схилити голову перед пам`ятником загиблим водолазам-розвідникам спецназу МВФ. Список прізвищ і звань, починаючи з 1969 року і… дотепер – восьмеро армійців поклали голови вже в новітній російсько-українській війні. Вшанували їхню пам'ять хвилиною мовчання і дуже символічно біля цього меморіалу отримали подяку за підтримку бойового духу армійців у ході нашої волонтерсько-концертної діяльності. А щодо концертної палітри – звучала інструментальна музика, бардівська пісня, гумор, поезія, реп, естрадні, повстанські, народні пісні українською, російською, англійською, польською мовами. Творчість, емоції, натхнення і подяку за звитягу дарували учасники Сотні у співпраці з 42 ГБО (директор Сергій Чеплаков): поетеса, режисер-ведуча Оксана Радушинська, співачка Марія Мазур, капітан ЗСУ співак Олександр Петрук, репер Руслан Ковальчук, бард Ігор Білий, співак і гітарист Юрій Вилавський, артисти обласної філармонії: скрипалька Майя Онищук, баяніст Олександр Якубов, співак Степан Дробіт. У подяку за концерти ми отримали безліч позитивних емоцій від бійців, подяки та запрошення приїздити до них знову – і на південь і в зону АТО. Поїдемо…
Окрема подяка за наданий для поїздки транспорт пп. Інні Степанишиній і водіям Олексію Кондратюку та Олександру Степанишину, секретарю міської ради, котрий, взявши на роботі вихідний за власний рахунок, поїхав з нами водієм-волонтером. Зважаючи на складні погодні умови – слизьку і переметену снігами дорогу, «кашу» під колесами – нашим водіям було непереливки, проте поїздка видалася благополучною і комфортною для нас, пасажирів. А найголовніше – насиченою позитивними враженнями та з потужною об`єднавчою складовою, що вкотре на практиці утверджує співпрацю між військовими і цивільними. Заради України, заради кожного з нас!
Більше фото: https://www.facebook.com
Фото Петра Радушинського