Весна. Любов. Глібов

Вручення премії імені Л. Глібова 2016 (всі разом)  У Чернігові прекрасно вшанували видатного земляка Леоніда Глібова. Класик був би щиро задоволений, адже в обласній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка водночас відзначали початок весни, всесвітній день письменника, а головне – день народження видатного українського поета, байкаря, журналіста, видавця, автора геніальної пісні «Стоїть гора високая». Урочисто нагородили цьогорічних лауреатів престижної премії імені Леоніда Глібова.

На це свято зібралося багато відомих людей, також у залі було немало і молодих облич. Ведучі такого незабутнього дійства – очільник Літературної спілки «Чернігів» та журналу «Літературний Чернігів», голова журі премії імені Л. Глібова Михась Ткач і співробітник бібліотеки імені В. Короленка Вікторія Солонікова створили теплу атмосферу любові, гармонії та радості.

Сподобалася всім і книжкова виставка «Сузір’я зачарованої Десни», де, зокрема, представлені справді унікальні, раритетні видання Леоніда Глібова та дослідження його життя і творчості, наприклад, літературознавчі статті наших видатних земляків – Бориса Грінченка та Олександра Дека.

Зворушливо прозвучала пісня Глібова, яка вже давно стала народною. До речі, саме її на святкуванні свого ювілею співав Михайло Горбачов, адже його дружина – родом із Придесення. Взагалі ж, «Стоїть гора високая» – то  вже візитівка нашої Чернігівщини! А виконала цю чарівну українську пісню відома вже далеко за межами рідної України капела бандуристів імені Остапа Вересая обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (хормейстер – заслужений працівник культури України Микола Борщ).

А далі Михась Ткач нагороджував лауреатів, наголосивши, що всі вони – безперечно, люди достойні, патріотичні й талановиті, справжня національна еліта України.

Першою отримали почесну відзнаку письменниця, головний редактор Чернігівської обласної газети «Деснянська правда» Людмила Пархоменко. Її відзначено за книгу віршів «У цього неба дивні кольори» та значний внесок у пропаганду української літератури. Пані Людмила подякувала за таку довіру організаторам свята¸ зазначивши, що це – не лише її особиста заслуга, а й усього творчого колективу «Деснянською правди», що докладає всіх зусиль, аби радувати читачів якісними матеріалами. Ми й надалі підтримуватимемо обдарованих авторів із Чернігівщини та наших відомих земляків, неодмінно друкуватимемо літературну сторінку «Деснянські зорі», пропагуючи високу духовність, любов до рідного краю і нашої незалежної України. Проникливо Людмила Пархоменко прочитала і свої чудові, світлі вірші.

У номінації «проза» нагороджено знану українську письменницю Анну Багряну, котра зараз мешкає в сонячній Болгарії. Анна – дружина видатного болгарського поета Димитра Христова. Цікава поетеса, прозаїк, драматург, художниця, яка надзвичайно активно пропагує українську літературу в світі. Недаремно її називають «нашим послом на Балканах». Анна Багряна стала лауреатом за свою повість «Ґеня» про видатного українського політика Славу Стецько. Як на мене, такі високоталановиті та патріотичні книжки потрібно вивчати в наших школах і університетах.

Також щиро аплодували лауреатам – нашому землякові, письменнику з Сум Петру Нестеренку, журналісту і краєзнавцю Олександрові Ясенчуку, професору Ніжинського державного університету імені М. Гоголя Григорію Самойленку та заслуженому артистові України, акторові Чернігівського Молодіжного театру Олексієві Бишу.

А завершилося це чудове свято уривком із вистави за геніальним твором Олександра Довженка «Зачарована Десна» у блискучому виконанні Олексія Биша та капели бандуристів імені Остапа Вересая.

Я з дипломом Анни Багряної 2016 Ведучі свята (Ткач і Солонікова) Виступає капела бандуристів Вручення премії імені Л. Глібова 2016 (всі разом)  Люда з дипломом Глібова Уривок із вистави Зачарована Десна

Сергій ДЗЮБА,
лауреат премії імені Леоніда Глібова