Свято пісні та поезії на ржищівській землі

21 січня у Ржищеві відбулася музично-поетична імпреза «Бентежить душу батьківська земля» пам’яті Григорія і Ганни Панченків, в рамках якої було нагороджено переможців літературного конкурсу з однойменною назвою, заснованого громадським діячем, письменником Володимиром Панченком. Ось перший відгук від ведучої цього чудового дійства Оксани Радушинської:

Не знаю, чи випало б мені колись побувати у м. Ржищеві на Київщині, якби не портал «Жінка-УКРАЇНКА» і Володимир Панченко - справжній Син своєї малої Батьківщини і своїх батьків. Григорій і Ганна Панченки відійшли у засвіти. З метою вшанувати пам'ять рідних, надто - тата-поета, який писав вірші, - в сина виникла ідея започаткувати новий літературний конкурс «Бентежить душу батьківська земля». На допомогу у цій справі прийшов портал «Жінка-УКРАЇНКА». Тематику визначили відповідну - родина, родинні традиції, отчий дім, батьки.

У рідне місто Григорія Панченка у день його народження завітали артисти - надійні друзі порталу: Світлана Мирвода , Андрій Бондаренко, Юрій Старчевод, Олеся Чайка, Маркіян Свято, Руслан Іщенко, Тетяна Франченко, переможці конкурсу Наталка Поклад, Євген Листопад, член журі конкурсу Олександр Букатюк.

Зі сцени міського будинку культури звучали пісні, поезії, щирі слова. Спогадами про Григорія Панченка поділився міський голова Микола Спичак, колишні колеги поета: Марія Пащенко (викладач Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму) і Тетяна Остапенко (заступник директора Ржищівського будівельного технікуму) та, звісно, син Володимир. Поезія Григорія Мусійовича линула до зали і римованим словом, і бардівською піснею, переплітаючись з авторськими творами учасників свята і піснями у їх виконанні.

На жаль, не вдалося побачити красоти міста - приїхали до Ржищева у суцільному тумані, та й не до екскурсій було перед початком заходу, а поверталися вже темної пори. Проте напрочуд дивно оселилося в свідомості світло і тепло від спілкування з людьми - знайомими, з якими вже не раз зустрічалися в межах заходів порталу «Жінка-УКРАЇНКА», і тими, з ким лише познайомилися, але вже зовсім не хотілося розлучатися. Організатори конкурсу і місцева влада пообіцяли зробити його щорічним, тож усі, кому... «бентежить душу батьківська земля...», дерзайте!

Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського

Більше фото: https://www.facebook.com