Олександр Букатюк: «Ми нація не тільки творча, а й непереможна!»

Дня Божого 21 січня я мав честь, як член журі, побувати на музично-поетичній імпрезі у місті Ржищеві, що на Київщині, з нагоди нагородження переможців літературного конкурсу «Бентежить душу батьківська земля» ім. Григорія та Ганни Панченків. Засновник та ініціатор конкурсу громадський діяч, письменник Володимир Панченко, який таким чином ушанував світлу пам’ять своїх батьків. Організатори дійства – засновники веб-порталу «Жінка – УКРАЇНКА», мої друзі Тетяна та Юрій Пероганичі. Ведуча – поетеса Оксана Радушинська (також член журі). Свято відбулося за підтримки місцевої влади на чолі з міським головою Миколою Спичаком. Серед переможців конкурсу Наталя Данилюк, Галина Гнатюк (які на жаль не змогли приїхати) і Наталка Поклад, яка порадувала нас читанням своєї захопливої поезії, а також переможець в номінації «Я люблю тебе, Ржищеве!» Євген Листопад. Всі переможці були нагороджені грамотами та грошовими преміями. Цікаво, що Ржищів є малою батьківщиною і славетної Ліни Костенко.

То було справжнє дійство, літературно-музичний концерт, де лунали прекрасні пісні та музика у виконанні Олесі Чайки, Маркіяна Свята, Руслана Іщенка, Андрія Бондаренка, заслуженої артистки Світлани Мирводи, яка співала «Пісню водія АТО». Найбільше мене особисто вразили пісні Юрія Старчевода та акапельний спів Тетяни Франченко. Поезію Григорія Панченка (а також свої власні) читала ведуча Оксана Радушинська.

Свято вдалося на славу. І таке дійство, дійсно, потрібне, навіть в час війни, бо боротьба йде на багатьох зримих і незримих фронтах. Я вкотре переконався, що ми нація не тільки творча, а й непереможна, бо й люди мистецтва не здають своїх позицій. Хочу подякувати всім організаторам та учасникам цієї літературно-музичної імпрези, бо це було справді свято на якому ми всі почувалися однією великою родиною. І в цьому наша сила. Слава Україні!

Фотозвіт від Петра Радушинського: https://www.facebook.com

Олександр Букатюк,
поет, член журі конкурсу,
керівник літературної студії «Бистрінь»
ім. Нестора Чира»