«Віршень - 2015» – позитивні емоції та відчуття!

Українські поети зібралися 15 лютого в Києві у верхній залі видавництва «Смолоскип» на щорічний Всеукраїнський поетичний мега-марафон «Віршень»-2015, який організували і модерували Сергій Пантюк та Єлизавета Стрий - чудове творче подружжя.

- Ми довго думали чи варто у такий нелегкий час братися за проведення даного заходу (в минулому мав назву «Сліва-фест»), – зазначив засновник мега-марафону Сергій Пантюк. – Але самі друзі-літератори підштовхнули нас до цього. 

– Все за що береться Пантюк, завжди дає позитивний результат. Знаю його давно. Ідейний, діловий, талановитий, має якості, які, на жаль, багатьом не притаманні, – підкреслив у своєму виступі народний депутат України, громадський і культурний діяч Олесь Доній.

А потім свої поезії читали Іван Андрусяк, Ігор Астапенко, Юрій Бедрик, Ірина Василик, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, Олена Гетьманець, Світлана Дідух-Романенко, Едуард Драч, Роман Жахів, Артем Занора (м. Конотоп), Олег Короташ, Еміль Крупник, Вано Крюгер, Олексій Курінний, Дмитро Лінартович, Григорій Лук’яненко, Микита Лунін, сестри Алла і Марина Миколаєнко, Володимир Осипенко, Андрій Пермяков (м. Рівне), Ілона Пікульська, Павло Рицар, Юрко Рудницький, Ростислав Семків, Каріна Тумаєва, Неля Франчук, Тетяна Череп-Пероганич, Євгенія Чуприна, Тетяна Шептицька і Люба Якимчук. Більше чотирьох годин марафону, безліч цікавих виступів і поетичних одкровень, які супроводжувалися щедрими оплесками колег по перу.

Там, де поезія, поруч завжди - музика. Звучали чудові бардівські композиції у виконанні Юрка Рудницького, Еміля Крупника, Дмитра Лінартовича, гурту «Рутенія», Сергія Василюка.  Тематика відверта, про те, що сьогодні всім болить, а також – ліричні та жартівливі композиції.

В рамках мега-марафону вже традиційно відбулися презентації. Цього разу -  нового музичного диску Дмитра Лінартовича та дитячої книги, яка ось-ось побачить світ у видавництві «Фонтан казок». Автор цікавезної «динозаврячої» повісті «Вінчі й Едісон» – Сергій Пантюк. Презентував письменник її разом з директором видавництва Іваном Андрусяком та відомою художницею Надією Каламєєць. Доросла аудиторія оцінила на відмінно веселі, кольорові ілюстрації, та уривки з твору у авторському виконанні.

- Ця фантастична історія неодмінно сподобається  дітворі, - підсумував презентацію Іван Андрусяк, який також зачитав у ході марафону і власні поезії.

Про війну, що продовжується на сході країни, згадували не лише у віршах, а й під час розіграшу благодійної лотереї. А ще всі учасники після власних виступів мали можливість спробувати на смак «крові москалів та сепаратистів», що теж неабияк піднімало настрій.

«Віршень – 2015» відбувся! Це був один з тих поетичних марафонів, які залишив по собі в серцях учасників позитивні емоції та відчуття. Наступний буде двадцятим - ювілейним.

Більше фото: https://www.facebook.com

Тетяна Череп-Пероганич