Художні виставки

«РУТЕНІЯ: літери, вбрані у вишиванки» ‒ презентація персональної виставки Марини Саркісян

4-го квітня 2023 р. о 14:00 у бібліотеці «Свічадо», що у Святошинському районі Києва (вул. Жуля Верна, 13В, телефон для довідок: 098 432 4166) відбудеться презентація персональної виставки української художниці вірменського походження, майстрині петриківського розпису та каліграфині Марини Саркісян «РУТЕНІЯ: літери, вбрані у вишиванки». Вхід вільний.

Мета виставки — популяризація петриківського розпису і графіки української мови РУТЕНІЯ лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Василя Чебаника як складників візуальної культури та засобів самоідентифікації нації.

У понад тридцяти роботах Марини Саркісян поєднано візуальні образи української абетки РУТЕНІЯ (шрифт Krasen, автор – художник-графік В. Я. Чебаник) із петриківським орнаментом. Творчий задум виник після того, як мисткиня, за висловом Василя Яковича, «інфікувалася каліграфією» і протягом 2020‒2021 навчалася на курсах каліграфії Вероніки Чебаник.

Під час презентації Марина Саркісян проведе майстер-клас і наживо поділиться секретами петриківського розпису та каліграфії.

Волинський куточок у центрі столиці

Картини, рушники – цілюща сила,
В них закодовано і радощі, й жалі,
Дає натхнення і дарує крила
Дух рідної волинської землі.

Вікторія Рутковська

В Національному музеї літератури України 12 червня відбулась надзвичайна подія. Спільно із Міжнародним громадським об’єднанням «Волинське братство» Музей літератури презентував виставку «Перлини Волині». В самому центрі столиці, посеред гамірного і бурхливого мегаполісу з’явилося диво – справжній куточок синьоокої Волині. Тут можна побачити чисті блакитні озера, правічні ліси, оповиті серпанком, перед нами неначе оживають міфи, легенди і героїчна історія Волинського краю. Все це завдяки творчості чотирьох талановитих волинянок: художниць Валентини Михальської та Валентини Протопоп, вишивальниць, світлої пам’яті, Світлани і Галини Махонюк.

Унікальні роботи народної художниці Марії Нелеп представили вперше в Музеї Івана Гончара

У Музеї Івана Гончара 6 березня відкрили виставку творів Марії Нелеп – невідомої досі широкому загалу мисткині наїву. Феномен її творчості суголосний таким світовим іменам майстрів наївного малярства як Катерина Білокур, Ганна Шабатура, Никифор Дровняк, Іван Генералич, Ніко Піросманішвілі.

Картини народної художниці були представлені загалу вперше. Куратори проекту – Пошивайло Тетяна Миколаївна та Гончар Петро Іванович. В останні роки життя мисткинею опікувався Музей Івана Гончара. Результатом такої співпраці стало збереження її творчої спадщини і створення унікальної фондової збірки у понад 400 картин.

Мистецтво народного стилю: відкрилася виставка Тетяни Кобзар

Художниця Тетяна Кобзар творить у стилі народного живопису. Сьогодні вона презентувала полтавцям декілька своїх робіт у цьому стилі.

«Мистецтво може розвиватися як народне, так і професійне. Є твори, в яких ми бачимо поєднання народного. Джерелами є народна творчість. Авторка продовжує таку традицію. Її роботи активні з кольором. Є багато переплетінь із народними піснями і думами», — розповів голова Полтавської обласної організації національної спілки художників України Юрій Самойленко.

За словами Тетяни Кобзар, народна картина більше навантажує автора. Щоб творити саме так, треба знати історію, фольклор, етнографію та культуру мистецтва і побуту. Улюблену роботу майстриня вибрати не може, хоча особливою для неї на цій виставці є картина «Українські вечорниці».

У своїй творчості авторка описує Оржицький край, де вона народилася. Говорить, що не може творити в місті, для створення такого мистецтва потрібно бути з природою.

Пенсіонерка Галина Скрипнікова прийшла на виставку разом з онучкою, яка цікавиться образотворчим мистецтвом. Розповідає, що більше сподобалися полотна, на яких зображені квіти, від них вона молодшає.

Відкрито виставку картин і виробів із риб'ячих кісток «Все так чудно та чудно…» Маргарити Гордієнко

4 березня 2017 в рамках культурно-дозвіллєвого центру «Мистецька вітальня» Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося відкриття оригінальної виставки картин та виробів із риб'ячих кісток "Все так чудно та чудно…" чернігівської майстрині Маргарити Гордієнко.

Маргарита Михайлівна Гордієнко народилася 28 липня 1956 року в місті Уральськ західного Казахстану. В шкільні роки брала участь в художній самодіяльності, захоплювалася рукоділлям, виготовленням виробів з природних матеріалів. Закінчила Уральський державний педагогічний університет, отримавши спеціальність вчителя історії та суспільствознавства.

На крилах мрій мисткині Галини Дюговської

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва  впродовж новорічно-різдвяних свят бажаючі могли з насолодою ознайомитися з персональною виставкою "НА КРИЛАХ МРІЙ " невтомної, креативної київської майстрині, члена Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України Галини Дюговської.

До експозиції увійшли як нові, так і створені вже раніше нею твори. Всі вони несуть у собі не тільки особливе авторське світосприйняття, наповнене любов’ю до рідної землі, культури, людей - від прадавніх часів і до наших днів, а й якусь  особливу енергетику щирої і світлої жіночої душі.

- Біля кожного з експонатів хочеться затриматися, спинитися і побути наодинці,  - ділиться враженнями від побаченого народна артистка України Світлана Мирвода.

«Салют Парижу» у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка

36583157_cd118bd311 серпня у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відкрилася виставка живописних робіт Тетяни Кобзар, професійної художниці та народної майстрині із Полтавщини.

Це вже друга персональна виставка авторки у залах короленківського музею. Перша була у стилі народного лубка, друга – у стилі імпресіонізму, що доводить різнобічність таланту Тетяни.

Етно-колекція «Пори року» Вікторії Галамаги

Виставка в Марійському товаристві Львові Вікторії Галамаги.

 

Картини Оксани Грек у музеї-садибі Тараса Шевченка

Ніжинська художниця Оксана Грек створила цілу серію картин про котів. Півсотні незвичайних полотен виставили у столичному музеї-садибі Тараса Шевченка.

Художня виставка Тетяни Кобзар «Золота пора»

17 лютого – 09 березня 2015 року.
Відкриття виставки – 17 лютого о 17:30

Організатор: Центр Української Культури та Мистецтва.

Понад 30 робіт знаної художниці Тетяни Кобзар розквітнуть на Подолі в цей зимовий час. Виставковий проект «Золота пора» поєднав у собі народне малярство та живопис в стилі імпресіонізму.

На кілька років полтавчанка Тетяна Кобзар разом з чоловіком залишили гамірне місто й оселились у сільській хаті-мазанці, де топили дровами, живучи в тиші серед квітучих садів. Саме тут, на тлі мальовничої природи, в сакральному просторі української хати, створила вона справжні шедеври народного малярства.

Усі твори Тетяни Кобзар ваблять до себе. Вони, ніби дівочі мрії, оживають на полотні незбагненно чудовими пахощами, наповненими всіми нотами хвилюючої української музики.

Виставки Тетяни Кобзар у Полтаві

У Полтаві відкрилися дві виставки місцевої художниці Тетяни Кобзар. У мистецькій кав'ярні «Сто доріг» представлені цікаві роботи, виконані у французькому стилі. Імпресіоністичним картинам майстрині — її виставки проходили в різних регіонах України — властиві вишуканість та французька галантність. «Вікно в Париж», «Весняні квіти», «Французький шарм», «Осінній Париж» та інші роботи несуть відчуття гармонії, передсвяткового настрою міста закоханих Парижа.

В Черкаському обласному художньому музеї – свято народної картини

В обласному художньому музеї – свято народної картиниПрофесійна художниця із Полтави Тетяна Кобзар подарувала черкаській громаді свою виставку, яка днями відкрилася в художньому музеї обласної ради.

Її твори так хочеться порівняти з Марією Примаченко і Катериною Белокур, їх єднає світла концентрована енергія народної традиції. Власне, тут традиція пропущена крізь авторське відчуття сучасної енергії сили народу, його культурних пластів і сакральних цінностей.

Об'єднати вміст