Ювілеї

Людина, яка тримає небо

Видатні люди завітали до Ічні на ювілей Станіслава Маринчика

Відомий письменник, кінорежисер, кінодраматург, літературознавець, очільник Ічнянського районного об’єднання літераторів «Криниця», автор газети «Деснянська правда» Станіслав Маринчик відзначив своє 80-ліття. Взагалі, Станіслав Гаврилович – людина скромна, і головне для нього – не якісь лаври, а справи на благо України, рідних Чернігівщини та Ічнянщини. Це – Подвижник, котрий виконує огром роботи, не рахуючись ні зі своїми літами, ні з часом. Десятки років його проникливі розповіді про знаменитих земляків, надруковані на шпальтах «Деснянської правди», читають тисячі людей, причому вже не лише в Україні, а й за кордоном, зокрема в Канаді. А в нашій газеті Станіслав Маринчик активно публікується ось уже 50 років!

Творчі музи земляка

(До 70-річчя від дня народження Станіслава Шевченка)

У 80-тих роках минулого сторіччя я прочитав першу збірку поезій  Станіслава Шевченка «Середина ріки».    З біографічної довідки дізнався, що автор народився 23 травня 1947 року в с. Грабові нашого району. Середню школу закінчив із золотою медаллю і вступив до Київського державного університету ім. Тараса Шевченка на факультет кібернетики. Закінчивши виш, працював інженером, науковим співробітником НДІ, а на час виходу книжки обіймав посаду редактора Київської кіностудії науково-популярних фільмів. Поезія земляка світиться любов’ю до рідного села, до отчої землі. Серед казкової природи рідного Полісся пройшло його дитинство, шкільні роки. Звідси він пішов у незнаний світ. Щирі і мудрі поезії С.Шевченка не тільки сподобались мені, але надовго запам’яталися яскравими художніми обрядами.

Ужинок за сорок літ

scan-160530-000300057Письменницькій організації Чернігівщини — 40 років

Перевисаю спогадами у той далекий зимовий день сорок років тому, коли в читальному залі Чернігівської обласної бібліотеки ім. В. Короленка відбулось маленьке свято, що потім розрослося у знакову подію в духовному житті краю: створено обласний письменницький осередок. 

Пригадаймо: 70-і роки були погромними для української літератури, загалом культури, за щонайменшими проявами інакодумства радянській репресивній системі бачився націоналізм. І тому не дивно, що найбільше сумнівався щодо створення письменницької організації секретар обкому партії, який відповідав за ідеологію, Олександр Дериколенко. Він не раз говорив ініціатору заснування осередку, до речі, наймолодшому оспілчаненому серед літераторів Придесення, Станіславові Реп’яху таку засторогу: «Навіщо тобі ця організація, матимеш тільки одні неприємності…»

У Козак Валентини Спиридонівни ювілей!

Голова Київської письменницької організації Володимир Даниленко і його заступник Валерій Герасимчук 1 липня 2016 року привітали ювілярку у рідних стінах КО НСПУ.
З роси і води Вам, шановна Валентино Спиридонівно. Хай примножується Вашим Словом українська література. Доброго здоров'я і гумору, який допомагає бороти всі негаразди!

Народилась 1 липня 1946 р. у с. Нові Безрадичі Обухівського району Київської області. Працювала на Кіровоградській кондитерській фабриці, в редакції Вінницької обласної молодіжної газети «Комсомольське плем'я» (від 1966 р.). Після заочного закінчення Вінницький педагогічного інституту (1971) була звинувачена у націоналізмі і вимушена перейти на посаду завідуючої корпунктом радіогазетної реклами.

Пише лише для дітей…

5Низкою зустрічей з читачами Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей відсвяткувала свій ювілей Еліна Заржицька. Перша книга письменниці вийшла в 2001 році і зразу ж була представлена читачам і ось 13 років потому Алла Омельченко, класний керівник того класу завітала на зустріч з учнями тієї ж 23 школи Лізою Охріменко (3-а) та Андрієм Білокінь (4-б). Ювілярка отримала не тільки віршоване вітання, але й наказ – створити мультик про динозаврика та його друзів.

Відомий канівський журнал «Склянка часу» відзначив власний ювілей

10488018_884460694936452_3946864131875637728_nНещодавно у Каневі відзначили двадцятиріччя існування відомого за межами міста літературного журналу «Склянка часу», який виходить трьома мовами: українською, російською та німецькою

Творчу зустріч, присвячену річниці заснування журналу та видавництва з аналогічною назвою, проводив його редактор Олександр Апальков. На заході були присутні постійні дописувачі журналу, які приїхали зі всієї України, та запрошені гості.

«Журнал живе 20 років і мені приємно видавати його тут. Мені пропонували змінити місце видання журналу. Але є така чудова приказка: «Де ти знаходишся, там і мусиш працювати». Я тут живу, тут живуть мої діти, моя сім’я», – радісно відкрив захід Олександр Апальков.

Першим до всіх присутніх звернувся міський голова Канева Ігор Ренькас, який з його слів, давно знайомий з головним редактором та його творчістю.

«Душа у музиці і слові»

Благодійна творча зустріч з поетесою і композитором Оленою Швець-Васіною з нагоди ювілею та із заст. директора О.М. Дяченко з нагоди знакової дати народження в територіальному центрі ветеранів м. Дніпропетровська

Творча зустріч з нагоди ювілею (27 серпня 2015 р.) з поетесою і композитором, членом Конгресу літераторів України, лауреатом міжнародних літературних премій, членом редколегії міжнародного літературного альманаху «Форум» і Асоціації композиторів дніпропетровського обласного відділення НВМС Оленою Швець-Васіною  – завжди свято для ветеранів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради. Олена Іванівна – культорганізатор терцентру вже більше 10-ти років, музичний керівник ансамблю «Рябинушка», дуетів «ВерОл», «ЕлЗі», «ОЛень», «ЯнКа», «АнКа» та ін.

Українці переглянули відновлену версію фільму «Тіні забутих предків» разом із Президентом Петром Порошенком

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною в п'ятницю відвідав урочистий вечір з нагоди 50-річчя прем'єри художнього фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова за повістю Михайла Коцюбинського.

У столичному кінотеатрі «Україна», де свого часу вперше  і відбулася прем'єра стрічки, за підтримки Держкіно пройшов показ її відреставрованої версії.

Урочисту програму розпочала відома телеведуча Марічка Падалко. Саме вона надала слово Віце-прем'єр-міністру – Міністру культури В'ячеславу Кириленку, який піднявся на сцену разом з виконавицею головної ролі, нині Народною артисткою України Ларисою Кадочніковою, українським письменником, Героєм України Іваном Драчем та відомим композитором Мирославом Скориком.

Вшанували вічно юного Сергія Поляка

Серг¦й ПолякСьогодні відомому українському художнику, нашому землякові Сергію Поляку виповнилося б сорок років. Його називали геніальним хлопчиком, який по особливому відчуває Божий світ і напрочуд талановито відображає його у своїх дивовижних картинах.

Тож шанувальники творчості вічно юного митця зібралися на Валу біля пам’ятника Тарасу Шевченку, вірші та картини якого надзвичайно любив Сергій Поляк. Про долю чернігівського художника розповів поет, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба.

Митець народився 23 липня 1975 року у Чернігові в сім'ї Федора Олександровича та Софії Гаврилівни Поляків. Батько працював майстром із ремонту годинників, мати трудилася начальником цеху на Чернігівському заводі хімічного волокна. Навчався в чернігівських середніх школах № 6 та № 20, а також – у Чернігівській дитячій художній школі.

Толі Тютюннику – 50? Та хто ж повірить?!

Сергій ДЗЮБА

Анатол¦й Тютюнник

Він виглядає напрочуд молодо. Можливо, тому, що ніколи не бажав нікому зла. Дуже світлий та позитивний добродій. Нині його шанобливо називають Анатолієм Івановичем Тютюнником. Але, попри високі посади (тривалий час він успішно очолював обласну телерадіокомпанію, а зараз – голова обласної організації Національної спілки журналістів України) та почесні звання (заслужений журналіст України) й численні престижні нагороди (зокрема, лауреат міжнародної премії імені Миколи Гоголя), він залишається простою, щирою, доброзичливою Людиною. Тому я завжди радий його бачити і спілкуватися про все на світі.

Для мене він – Толя. Мій кум. І я знаю його сто років. Тому не хочеться пафосу. Краще розповім щось не дуже відоме.

Дерзайте й ви у вісімдесят п’ять!

17.06.15 Юв_лей  Штайнця (30)Серед ветеранів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради вирізняється один з солістів ансамблю «Рябинушка» – Елеонор Михайлович Штайнць, якому 16 червня 2015 р. виповнилося 85 років. Члени ансамблю «Рябинушка» під керівництвом культорганізатора терцентру  Олени Швець-Васіної вперше широко святкували ювілей такого поважного віку. Справа не тільки в кількості років іменинника – вже дев’ять років Е.М. Штайнць бере активну участь у всіх заходах терцентру разом зі своєю супутницею життя Зінаїдою Грицюк. Музичний керівник анс. «Рябинушка» – О.Швець-Васіна – навіть дует з них створила: «ЕлЗі», тобто, Елеонор і Зіна. 

Вродлива, ставна українка!

Днями у літературно-меморіальному музеї Максима Рильського у Голосієвому (м. Київ) колеги-музейники, науковці кількох академічних інститутів, письменники, журналісти прийшли привітати із 90-річчям Галину Терентіївну Рубай провідного наукового співробітника цього музею, яка свого часу під керівництвом самого Максима Тадейовича працювала в Інституті фольклору та етнографії...

Із букетом у дев"яносто троянд привітав ювілярку й правнук Рильського Назар. Галина Терентіївна працює і досі й навряд чи хтось скаже, що в неї такий поважний вік, - вродлива, ставна українка…

Олександр Балабко

Об'єднати вміст