Мистецький веб-портал

 

Внаслідок російського ракетного удару в Сумах загинули люди, пошкоджені заклади культури та пам’ятки культурної спадщини

У Вербну неділю, день життя та оновлення, російська федерація завдала ракетного удару по центру Сум та забрала життя мирних людей. Інформує МКСК.

Внаслідок російської атаки загинула  Олена Когут – викладачка  Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського, артистка солістка-інструменталістка, концертмейстер Сумської обласної філармонії, артистка оркестру Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії імені М. Щепкіна.

Котики вербові

Котики вербові! Ніжні та пухнасті…
Личка доторкнулись… Ой, яке то щастя!
Гілкою вербиці вдарю я злегенька,
Щоб були здорові всі мої рідненькі…

Бо не я б’ю,- кажуть,- а свята вербиця!
Скоро вже Великдень! Будем веселиться!
Зовсім недалечко червоне яєчко!
Син Божий воскресне! А все лихо щезне!

                                  Тетяна Строкач

Померла директорка Музею історії Києва Діана Попова

Генеральна директорка Музею історії та ексочільниця Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова померла після тривалої хвороби.

Про це повідомив на Facebook-сторінці жінки її чоловік Олексій Лушніков.

У Музеї Києва, який вона очолила після початку повномасштабного вторгнення РФ, розповіли, що Діана Попова «гідно приймала виклики цих важких часів». Там додали, що вона «вкладала в Музей усю свою нестримну енергію, залучала підтримку партнерів, надихала та гуртувала команду, прагнула, щоб музейні проєкти були яскравими та памʼятними».

Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії. Марафон

З 14 квітня по 16 травня триватиме «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» — щорічна інформаційна кампанія, що об’єднує людей з усього світу довкола української культури. Про це повідомили на сайті Українського інституту.

Ініціатива Українського інституту, Міністерства закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» має на меті розширити присутність України у глобальному інформаційному просторі.

У 2025 році кампанія проходить вп’яте. За попередні роки дописувачі з усього світу створили понад 7000 статей іноземними мовами — від тагальської до гуджараті. Мета незмінна: більше точних, перевірених, фахових матеріалів про українську культуру в одній із найпопулярніших енциклопедій світу.

Премія імені Павла Правого (Бондаренка)

На пошанування пам’яті українського письменника, журналіста, блогера, автора науково-популярних видань, лауреата премії видавництва «Смолоскип» Павла Бондаренка (1970-2024) оголошується започаткування премії його імені.

Премія імені Павла Правого вручатиметься раз на рік українському авторові за історичну публіцистику або науково-популярну книжку, що висвітлює цікаві та водночас дискутивні сторінки українського минулого. Премія спрямована на відзначення авторів, які не лише досліджують складні перипетії історії, а вміють незалежно мислити, будувати причинно-наслідкові зв’язки, оперувати значним обсягом матеріалу та володіють художнім словом.

Засновники премії:

  • Родина Павла Бондаренка
  • Українське видавництво «Смолоскип»
  • Сергій Пантюк, Петро Камінь, Сергій Гребінь

Зустріч із письменницею Любов'ю Шостак читачів бібліотеки ім. А. Костецького для дітей в школі № 58.

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання-2025 Бібліотека імені А.Костецького для дітей ЦБС Шевченківського району м.Києва запросила завітати до юних шанувальників чудову дитячу письменницю Любов Шостак, яка може підібрати чарівний ключик до кожного дитячого серця.

У цьому переконалися учні перших, других класів Школа І-ІІІ ступенів №58 м. Києва. Відмінна риса творчості Любові – якимось чарівним чином, через яскравий сюжет доносити до читачів прості істини: добро перемагає зло, маленьке добро – частина великого щастя, а віра в себе та любов ведуть крізь будь-які перешкоди прямо до перемоги. Чудово, атмосферно, весело, в піднесеному настрої промайнув час зустрічі, а як же може бути інакше, адже чудові, добрі та яскраві книжечки, написані письменницею, здатні і справді захопити, розповісти про все на світі та подарувати радість. У кожної дитини залишилося почуття, що книги Любові Шостак несуть у собі чари, пригоди добро.

Інна Ковальчук написала ще одну книжку про Київ

Нещодавно побачила світ друга книжка циклу «Київ знаний і незнаний» київської письменниці Інни Ковальчук під назвою "Легенди Києва: міфи і реальність".

У ній розповідається про найвідоміші давні та сучасні легенди міста. Київ завжди був оповитий містичним флером, майже на кожному кроці зустрічаються згадки про міфічні істоти, живуть прекрасні казки, частина з яких прийшла до нас іще з давньослов’янських часів. Для широкого кола читачів.

Придбати можна тут.

Українці 75 тисяч разів купили книги за Зимову єПідтримку

Уже місяць українці поступово отримують та виробляють 1 000 грн від держави. Частина інвестує кошти в саморозвиток — 75 000 разів українці придбали книжки за Зимову єПідтримку.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, яким книжкам віддають перевагу:

????«Тією горою є ви. Як перетворити самосаботаж на самовдосконалення» Бріанни Вест
????«Покинь, якщо кохаєш» Коллін Гувер
????«Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
????«Малечі про інтимні речі» Юлії Ярмоленко, Марʼяни Гілевич

Об'єднати вміст