Мистецький веб-портал

 

Лауреати І Всеукраїнського бібліотечного "Біографічного рейтингу 2017"

Щорічний Всеукраїнський бібліотечний «Біографічний рейтинг» започаткований Інститутом біографічних досліджень НБУВ із нагоди 100-літнього ювілею Бібліотеки та 25-тя Інституту з метою виявлення та популяризації насамперед наукової біографічної продукції, котра з різних причин нині доступна лише обмеженому колу читачів, що несправедливо і щодо авторів, і щодо користувача, позбавленого змоги повноцінно задовольняти інформаційні потреби.

Водночас Рейтинг покликаний згуртувати бібліотечну спільноту навколо ідеї примноження та поширення у цікавих користувачу формах достовірних виважених відомостей про Людей України, сприяти доступності та фаховості поширюваної в країні біографічної інформації.

«Імена переможців оголосили під час підбиття підсумків Рейтингу на урочистій церемонії, що відбулася 22 травня 2018 р. у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадцького.

Ігор Гавришкевич: «Бути українцем ‑ замало, треба відчути причетність до рідного краю»

Наталя Куліш
Фото картин надані художником

Від середини червня і до кінця серпня у Києві будуть представлені картини львівського художника Ігоря Гавришкевича.

Його творчий доробок уже експонувався на більше 50 художніх виставках в Україні та за кордоном. Він є автором сотень живописних творів. Зокрема серій: «Стежками Т. Шевченка», «Пращури» та «Козацькими стежками», що виникли внаслідок його подорожей по Україні та Казахстані. Найвідоміші твори «Нічне сяйво на Шевченківській кручі», «Між Сяном і Доном», «Подорожні», «Фрески Холодного яру», «Літописець», «Старі верби», «У храмі», «На козацькій чайці», «Відпочинок», «Схід сонця в Карпатах і квіти», «Воля», «Ностальгія», «Думи мої», «Нічне світло на чужині», «Меч пращурів», «Манґишлацький сад», «Зустріч Великодня в Україні».

Юнь пише, читає, аналізує

Після кількарічної перерви на базі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки (директор Ольга Романюк) знову відбувся "Поетичний слем - 2018". Співорганізатором конкурсу виступило також Творче об'єднання дитячих письменників КО НСПУ (Марія Морозенко).

Юнаки і дівчата представили на розгляд журі свої поезії.

Всі учасники, а саме Ілля Харламов, Анастасія Алєксєєва, Аліса Герман, Дар'я Туча, Артем Маткаринов, Максим Лазаренко, Анастасія Табачна, познайомили присутніх зі своїми першими поетичними спробами, вислухали зауважання та побажання від членів журі - письменників Оксани Кротюк, Тетяни Череп-Пероганич, Юлі Григорук, Тетяни Короленко.

Модерувала захід письменниця Марія Морозенко. У залі панувала чудова, практично родинна атмосфера. Щире спілкування завершилося урочистим нагородженням переможців "Поетичного слему - 2018". На першому місці - Ілля Харламов, на другому - Артем Маткаринов. Всі учасники отримали пам'ятні дипломи.

Попереду у юні щоденна, копітка робота над словом, якщо саме творчий шлях їм до душі.

Запрошення до любові

Поява нової цікавої книги – свято для автора, для його шанувальників, для всього міста. Прекрасно, коли в літературі стверджуються молоді і талановиті!

Нещодавно в Прилуцькій міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулася презентація книгиНадії Маринохи-Стеценко «…на побачення з Долею». Надію Стеценко добре знають в Прилуках. Вона – журналіст за освітою, письменниця за покликом серця. Дипломант прилуцької літературно-мистецької премії імені Любові Забашти у номінаціях  «Журналістика» (2010р.) та «Поезія» (2016р.). У 2015 році світ побачила перша Надіїна книга (поетична) «Таємниця твого Всесвіту». «…на побачення з Долею»–прозова книга авторки, де вміщено есеї про місто і його мешканців та художні новели.

Відкритий лист Президенту України Петрові Порошенку з приводу видатного українського письменника Василя Слапчука

Високоповажний Пане Президенте!

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

Мене звати Сергій Вікторович Дзюба. Я – український письменник, журналіст, критик, перекладач, керівник громадської організації «Міжнародна літературно-мистецька Академія України», котра наразі об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 55-ти держав світу. Мешкаю в Чернігові.

Звертаюся до Вас із клопотанням. Хочу розповісти Вам про свого колегу – видатного сучасного українського письменника Василя Дмитровича Слапчука, людину великої мужності, працьовитості та патріотизму. У 19-річному віці (1981 року) він отримав тяжке поранення в Афганістані. Відтоді пересувається на інвалідному візку. Однак він не скорився обставинам: здобув вищу освіту, захистив кандидатську роботу з філології, написав 38 книг, різних за жанрами. Його внесок в українську літературу – величезний і поки що об’єктивно не оцінений, оскільки сьогодні, на жаль, українська культура та наука перебувають у певному занепаді, на периферії інтересів суспільства й держави.

У Національному музеї літератури відкрито виставку творів письменників Чернігівщини

22 травня у Національному музеї літератури України відбулося відкриття виставки творів письменників-членів Чернігівської організації Національної спілки письменників України.

Вагомий доробок представили відвідувачам музею творчі особистості Чернігівщини на чолі з головою обласної письменницької організації Ганною Арсенич-Баран. 

- Всі ми об'єднанні словом, - зазначив присутній на заході голова НСПУ Михайло Сидоржевський. 

Тішили і об'єднували своїм поетичним словом учасників виставки письменниці Любов Карпенко, Олена Конечна, Валентина Михайленко. 

Вистава "Я- Квітка" знову вразила шанувальників творчості Квітки Цісик у столиці

Днями в актовому залі столичного "Конгрес-холу" відбулася вистава "Я - Квітка" театру "Київ", присвячена легендарній Квітці Цісик. Створена вона на основі п'єси Тетяни Череп-Пероганич "Квітка Цісик. Туга за Україною". В головній ролі чудова, талановита актриса - Вікторія Васалатій. Роль Едді виконує музикант, гітарист Юрій Кондратюк. Режисер вистави - директор театру "Київ", Народний артист України Валерій Невєдров.

Відгуками в соцмережах поділилися шанувальники театрального мистецтва.

Творча зустріч Галини Теличук у День матері

До Дня матері в аутлет-містечку «Мануфактура», що під Києвом, відбулася творча зустріч дитячої письменниці, журналістки і перекладачки Галини Теличук. В рамках івенту відвідувачі познайомилися із творчістю письменниці, поспілкувалися із директором видавництва «Fairy Tale» Олексієм Олейніком, а також мали можливість послухати наживо декілька колискових у виконанні талановитої співачки та композитора Аріни Литвинчук. Всього у новій книжці пані Галини під назвою «Надобраніч, Сонечко!» буде 16 авторських колискових. Видання очікується в середині літа у видавництві «Колесо Життя». Над ілюстраціями працює талановита художниця із Ужгорода Аліна Лобанова.

На презентації говорили про роль книги в житті дитини, про те, як привити їй любов до читання і як якісно проводити час разом. Також Галина розповіла про так звану «мама-терапію» та про те, який неймовірно цілющий ефект на здоров’я маляти має мамина колискова.

У Биківні вшанують пам'ять жертв політичних репресій

20 травня 2018 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» (Броварський проспект у Дніпровському районі м. Києва) вшанують пам’ять жертв політичних репресій. 

Орієнтовний план заходів:

Нова пісня «Музика Рок» від Віктора Винника і «МЕРІ»

З моменту виходу останнього студійного альбому Віктора Винника і «МЕРІ» минуло вже півтора року. Але не усі пісні з цієї платівки були представлені на широкий загал. Композиція «Музика Рок» – одна з них.

Автор пісні Віктор Винник каже, що вона була написана і записана напрочуд швидко, на одному диханні. А йдеться у ній про юність, про надії та сподівання, про те, що вже не повернеться, але завжди житиме у спогадах про той час.

Пісня дещо сентиментальна, та на живих виступах публіка сприймає її дуже тепло. І ось настав час надати її до радіоефірів. Отже, «Музика Рок» від Віктора Винника і «МЕРІ».

Об'єднати вміст