Мистецький веб-портал

 

На Житомирщині відбудеться літературно-мистецьке свято «Лесині джерела» - що у програмі

У Звягелі на Житомирщині, де народилася Леся Українка, упродовж 25-28 липня проходитиме міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела».

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила Звягельська міська рада.

Зазначається, що у четвер, 25 липня, відбудеться ювілейний івент до 25-річчя відкриття музею родини Косачів «Історія, вміщена у 25 років».

У п’ятницю, 26 липня, у Звягелі заплановані, зокрема, всеукраїнський книжковий ярмарок, нагородження переможців відкритого конкурсу малюнків «Палітра Лесиного краю» та прем'єра благодійної вистави народного аматорського театру «Сужена – не огуджена!» за п’єсою Олени Пчілки.

Книжка про літо, коли сонце стало чорним…

До власного короткого списку найзмістовніших та найцікавіших книжок для дітей про Чорнобиль — Олександра Єсаулова «Мамо, а що це було?» та Віктора Васильчука «Чорнобильські поневіряння Бучі» — хочу віднині додати ще одну, яку написав журналіст, видавець, письменник, волонтер Костянтин Климчук, назвавши її «Літо, коли сонце стало чорним» (Біла Церква: Час Змін Інформ, 2023. — 108 с.).

Книжка побачила світ минулого року. Це повість для дітей середнього шкільного віку. Але читати її  рекомендую всім: від малого до великого.

Чому я люблю такі книжки? Бо це історія. Навіть хай місцями художньо оздоблена авторами, та все ж про події реальні, які давно б вже могли і  загубитися в часі, аби не оці письменницькі оповідки.

Трагічні долі, необдумані кроки влади, страшні наслідки, які й досі відгукуються багатьом, безліч сімей, які змушені були залишити свої домівки назавжди, смерті, довічні хвороби тих, хто гасив пожежу…

Розпочався прийом творчих робіт на літературну премію імені Юрія Тітова

Організатори

Київська організація Національної спілки письменників України
Комітет вшанування пам’яті Юрія Тітова

Умови участі:

  • номінація «Поезія»
  • збірка поетичних творів 2021–2024 (три примірники)
  • поети віком до 40 років
  • надіслати збірки до 05.09 на адресу:
    01024, НСПУ, м. Київ, вул. Банкова, 2, каб. 14

Розпис писанок - традиція поколінь

19 квітня, п‘ятниця, 17:30 відбудеться майстер-клас з писанкарства.
Адреса: Простір «ЦІННОСТІ» (Київ, вул. Володимирська, 69)

Українці вірили, що наш світ існує до тієї пори, поки люди продовжують писати писанки.
Колір і малюнок - це ніби маленький світ, в який кожен закодовує свої щирі бажання. І Ви в цьому переконаєтеся, написавши писачком, воском і фарбами свою власну писанку. І дізнаєтеся, чому чорний колір вважався кольором сили та захисту. 

Про всі традиції написання писанки, її таємниці і особливості символів ми розкажемо на майстер-класі. Вас здивує, що розпис яйця, яке в уяві українців є символом Всесвіту, захоплює, гармонізує і наповнює Вас енергію. І писанка вдається кожному з першого разу, навіть, якщо Ви крайній раз малювали за шкільною партою. Саме так, Ви відчуєте, що таке генетична пам‘ять! 

Виставка картин із маскувальних сіток

Її відкрили у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї. Ініціатори та виконавці виставки "Маскувальний АРТ" — волонтерська організація Під парасолькою.
 
Ще з 2014 року жінки почали плести маскувальні сітки — загальний обсяг вже сягає півмільйона квадратних метрів.
 
Унікальну технологію плетіння картин розробила Катерина Вініченко. Свою першу картину, сплетену на сітці, жінки створили у 2022 році на День Вишиванки.
 
"Для дівчат плетіння картин – це невеликий відпочинок, який надає наснаги, сили", — кажуть у музеї.

Станіслав Шевченко: "Життя люби!"

ПРОШУ ДОЛЮ

Не дай, Доле,
перекотиполем,
бути без коріння,
а дай чистих
джерел предків
нашим поколінням.

Не дай, доле,
славу предків
глумом зневажати,
бо впаде 
і сволок рідний,
при вході до хати.

Книжки чотирьох українських письменників номінували на грузинську літературну премію Saba

Книжки Артема Чеха, Катерини Бабкіної, Андрія Куркова й Остапа Сливинського увійшли до довгого списку престижної літературної нагороди Saba (საბას).

Про це повідомило видання "Читомо" з посиланням на сайт премії.

У довгий список номінації "Найкращий переклад" потрапили такі українські твори:

  • "Словник війни" Остапа Сливинського (у перекладі Тамти Гугушвілі);
  • "Точка нуль" Артема Чеха (у перекладі Софі Чхатарашвілі й Давида Какабадзе);
  • "Мій дід танцював краще за всіх" Катерини Бабкіної (у перекладі Софі Чхатарашвілі, Ніно Наскидашвілі та Іване Мчеделадзе);
  • "Пікнік на льоду" Андрія Куркова (у перекладі Серго Цурцумії, грузинською книжка вийшла під назвою "Пінгвін").

Інна Ковальчук. Торкаю весну (ПОЕЗІЯ)

***
пройти босоніж по стерні,
віддати світові належне
і знов буяти повесні
беззахисно, беззастережно
поринути у таїну -
свою, не знищену, єдину,
неопалиму купину
в холодній магмі часоплину
і врешті кинути життя
під шепіт владного безсоння
у ніч, у вир передчуття
твоєї
теплої
долоні

Виставка Анжеліки Рудницької «Нескінченність любові»

З 12 квітня до 12 травня 2024 року у Музеї української діаспори відбудеться персональна виставка Анжеліки Рудницької «Нескінченність любові», присвячена 20-літтю творчості художниці.

Рудницька-художниця народилася у важкий для себе час. Паралізована, вона не могла продовжувати активне життя, але віднайшла у собі інше відчуття світу й почала малювати.
 

За 20 років мистецької діяльності створила близько 150 полотен, які експонувалися в Україні, інших краінах Європи, Азії, Північній Америці. Мала понад 150 персональних виставок.

Анонс презентації нової книги Миколи Тимошика «Змосковлення Буковини»

Презентація нової книги доктора філологічних наук, професора, журналіста Миколи Тимошика «Змосковлення Буковини» відбудеться в четвер, 21 березня 2024 в Національному музеї літератури України (Б. Хмельницького, 11),  актова зала, початок о 15.30.

«Завдяки масованій войовничій пропаганді в умовах панування в інформаційному полі винятково однієї, комуністичної, ідеології провідники цього режиму зуміли переконати десятки мільйонів людей у тому, що будують найкращу і найсправедливішу в світі державу комуністичного раю. Насправді ж породили своїми діями неймовірну вакханалію незнаного доти в світовій цивілізації за масштабами і наслідками терору, що став початком геноциду цілого українського народу.

Об'єднати вміст